Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 09arrow Відмова у прийнятті звітності після отримання платником другої квитанціїНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Відмова у прийнятті звітності після отримання платником другої квитанції

Платник має право засобами електронного зв’язку подавати звітність в електронній формі.

Відповідно до п. 49.11 Податкового кодексу України (далі — ПК) при поданні засобами електрон­ного зв’язку податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 ПК (у цих пунктах вказані обов’язкові реквізити податкової декларації), контролюючий орган зобов’язаний надати платнику письмове повідомлення про відмову у прийнятті звіту (із зазначенням причин такої відмови) протягом п’яти робочих днів з дня його отримання.

Податкова декларація, надіслана підприємцем засобами електронного зв’язку, вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм пунктів 48.3 і 48.4 ПК та надсилання контролюючим органом платнику письмової відмови у прийнятті звіту (п. 49.15 ПК). 

На підставі вищезазначеного ГУ ДФС у Тернопільській області вважає, що контролюючий орган має право після отримання платником другої квитанції про прийняття (реєстрацію) податкової декларації надіслати платнику письмове повідомлення про відмову в такому прийнятті із зазначенням причин відмови.

З цієї консультації випливає, що, навіть отримавши другу квитанцію, платник не може бути стовідсотково впевненим у тому, що його декларацію «не забракують». Вважаємо, ця позицію тернопільських податківців занадто фіскальна.
 
 

Rambler's Top100