Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 09arrow Найпоширеніші «трудові» порушення й підстави для перевіркиПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Найпоширеніші «трудові» порушення й підстави для перевірки

Інспекції працівників Держпраці щодо негативних наслідків для бізнесу вже можна порівняти з податковими перевірками. А все тому, що у ст. 265 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) передбачені космічні фінансові штрафи за порушення трудового законодавства, розміри яких підв’язані до мінімальної заробітної плати (далі — МЗП). Тому збільшення МЗП із 1 січня 2018 року автоматично збільшило й суми штрафів за ці порушення. Ось тільки деякі з них:

  • 11 169 грн. — за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;
  • 37 230 грн. — за недотримання щодо працівників вимог трудового законодавства при: роботі у вихідний/святковий день; понаднормовій роботі;
  • 111 690 грн. — за допуск до роботи без оформлення трудового договору;
  • 372 300 грн. — за недопущення до про­ведення перевірки з питань виявлення таких порушень: як фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений у роботодавця; виплата зарплати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ/податків.

Як показала практика перевірок роботодавців, 60% виявлених порушень пов’язані з невиплатою або затримкою зарплати, або її виплатою не в повному обсязі (зокрема, без індексації, нижче мінімального рівня тощо).

Ще 15% порушень пов’язані із тривалістю відпусток і понаднормовою роботою, оформленням на неповний робочий день при повній зайнятості й т. п.

Десята частина порушень роботодавців — помилки в оформленні трудових договорів, неправомірні зміни умов праці, зловживання при найманні працівників на випробний термін.

Розглянемо, що потрібно зробити роботодавцеві, щоб уникнути застосування фінансових санкцій.
 
 

Rambler's Top100