Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 09arrow Податківець прийшов на перевірку: умови для його допускуПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Податківець прийшов на перевірку: умови для його допуску

Допускати до перевірки можна тільки тих податківців, які мають законодавчі підстави для її проведення, а також перевірити наявність, правильність оформлення й дотримання порядку вручення (направлення) відповідних документів. Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок визначені ст. 81 Податкового кодексу України (далі — ПК). 

Отже, навіть за наявності підстав для проведення перевірки, щоб мати право приступити до неї, фіскали повинні надати такі документи:

  • 1) направлення на проведення перевірки;
  • 2) копію наказу про проведення перевірки;
  • 3) службові посвідчення осіб, зазначених у направленні на проведення перевірки.

Направлення та наказ про проведення перевірки є дійсними за наявності в них підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, завіреного відповідною печаткою.

Непред’явлення або ненаправлення платникові податків зазначених документів або оформлення їх з порушенням вимог, установлених п. 81.1 ПК, є підставою для недопущення посадових осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки. Відмова платника податків від допуску до перевірки на інших підставах не дозволяється.

Слід знати, якщо платник відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу, то фіскали можуть здійснити адміністративний арешт майна (пп. 94.2.3 ПК).

Увага! Право на проведення документальної планової перевірки платника надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки (п. 77.4 ПК).
 
 

Rambler's Top100