Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 11arrow За малозначні порушення трудового законодавства суд може звільнити від адмінвідповідальностіНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
За малозначні порушення трудового законодавства суд може звільнити від адмінвідповідальності

Мінсоцполітики в листі від 14 березня 2018 року № 414/0/101-18/283 зазначає, що нормами законодавства про працю не передбачено переліку малозначних правопорушень. Однак можливість класифікації адміністративного проступку як малозначного передбачена ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП). 

Міністерство юстиції України у листі від 2 серпня 2013 року № 6802-0-4-13/11 зазначає: згідно зі ст. 22 КпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може на свій розсуд звільнити порушника від адміністративної відповідальності й обмежитись усним зауваженням.

Основною статтею у разі притягнення до «трудової» відповідальності є саме ст. 41 КпАП. При цьому, як свідчать матеріали судової практики, суди дійсно нерідко звільняють винних осіб від відповідальності, якщо на думку служителів Феміди порушення не призвело до істотної шкоди (наприклад, якщо зарплата виплачувалася, але один раз на місяць, або розрахунок при звільненні було проведено несвоєчасно і т. п.).

Тому, незважаючи на відсутність в законодавстві чіткого переліку малозначних правопорушень у сфері трудового законодавства, винна особа має шанс бути звільненою від відповідальності в разі кваліфікації порушення як малозначного згідно зі ст. 22 КпАП.
 
 

Rambler's Top100