Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 12arrow Мінфін оновив порядок нарахування і сплати ЄСВНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Мінфін оновив порядок нарахування і сплати ЄСВ

ЄСВ-законодавство останнім часом активно змінювалось. Однак Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449 (далі — ЄСВ-Інструкція), останній раз змінювалась наказом від 7 вересня 2016 року № 813. Саме тому Міністерство фінансів України наказом від 4 травня 2018 року № 469 оновило ЄСВ-Інструкцію, для того щоб вона відповідала Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

Звернемо увагу на нові положення ЄСВ-Інструкції, які стосуються ФОП при нарахуванні та сплаті ЄСВ «за себе».

Підприємці на загальній системі оподаткування

1. Обчислення сум ЄСВ
Розрахунок ЄСВ «за себе» здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій про майновий стан і доходи (далі — Декларація про доходи) та результатів перевірок діяльності загальносистемників, що призвела до збільшення або зменшення розміру чистого доходу, який підлягає оподаткуванню ПДФО. Як і раніше, базою нарахування ЄСВ є чистий дохід (зазначений у Декларації про доходи), поділений на кількість місяців, протягом яких загальносистемник перебував на обліку як платник ЄСВ (у старій редакції було вказано, що береться кількість місяців, протягом яких отриманий чистий дохід). А місячна база обкладання ЄСВ має бути у відповідних межах (не менше мінімальної заробітної плати (далі — МЗП) та не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ).

2. Строки сплати ЄСВ
ЄСВ сплачується щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (при цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожен місяць такого кварталу). Відповідно до попередньої редакції ЄСВ-Інструкції ЄСВ «за себе» сплачувався за календарний рік до 10 лютого наступного року (тобто не було передбачено сплати авансових платежів ЄСВ), а це не відповідало нормам Закону № 2464. Тепер неточність виправлена.

Підприємці на спрощеній системі оподаткування
1. Обчислення сум ЄСВ
У попередній і новій редакції ЄСВ-Інструкції зазначено, що єдинники самостійно визначають базу для нарахування ЄСВ, яка не може бути:
  • меншою за МЗП (у 2018 році — 3723 грн.);
  • більшою за максимальну величину бази нарахування ЄСВ (15 МЗП, у 2018 році — 55845 грн.).

2. Строки сплати ЄСВ
Строки у оновленій ЄСВ-Інструкції не змінились: ЄСВ «за себе» єдинники сплачують за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Увага! У 2018 році мінімальний страховий внесок становить: 819,06 грн. за місяць і 2457,18 грн. за квартал.
 
 

Rambler's Top100