Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 12arrow Мінсоцполітики про порядок обчислення роботодавцями компенсації за несвоєчасність виплати доходів працівникамНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Мінсоцполітики про порядок обчислення роботодавцями компенсації за несвоєчасність виплати доходів працівникам

Порядок проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159.

Міністерство соціальної політики України у листі від 22 травня 2018 року № 2/0/216-18 наводить шість правил порядку обчислення компенсації.

  • 1. Компенсації підлягають грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру (а саме: пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата).
  • 2. Компенсація проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів.
  • 3. Сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого (але не виплаченого) грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов’язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках, поділеного на 100.
  • 4. Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за період невиплати грошового доходу (індекс у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається).
  • 5. Сума компенсації обчислюється у разі наявності нарахованих, але своєчасно не виплачених доходів громадянам.
  • 6. Нараховується і виплачується компенсація в тому самому місяці, в якому виплачується заборгованість. 
 

Rambler's Top100