Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 12arrow На «трудові» перевірки інспекторів від місцевого самоврядування мораторій не поширюєтьсяНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
На «трудові» перевірки інспекторів від місцевого самоврядування мораторій не поширюється

З 1 січня 2017 року проводити «трудові» перевірки і накладати штрафи може не тільки Держпраці, а й виконавчі органи міських рад міст обласного значення (далі — МРМОЗ) та об’єднаних територіальних громад (далі — ОТГ). 

МРМОЗ та ОТГ отримали повноваження щодо:

  • контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення;
  • накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.
Мінрегіон у листі від 28 лютого 2018 року № 8/34-16-18 відповів на низку цікавих запитань (див. нижче).

Запитання: Чи потрібно для здійснення повноважень щодо контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення вводити до штату апарату ради ОТГ інспектора праці і чи можна ці повноваження покласти на вже працюючого працівника?

Відповідь Мінрегіону: Відповідний орган місцевого самоврядування має право або вводити до штату апарату ради нового інспектора праці, або покласти відповідні повноваження на вже працюючого працівника.

Примітка редакції. Держпраці в листі від 22 червня 2017 року № 6827/1/4-ДП-17 рекомендувала орієнтуватися на чисельність населення, що проживає на території відповідної МРМОЗ чи ОТГ із розрахунку 1 інспек­тор на 20 тис. осіб.

Запитання: Чи можуть МРМОЗ та ОТГ перевіряти будь-якого роботодавця на підпорядкованій території? Чи дійсно, на відміну від Держпраці, МРМОЗ та ОТГ здійснюють контроль досить вузького кола питань?

Відповідь Мінрегіону: МРМОЗ/ОТГ уповноважені законом проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що перебувають/не перебувають у комунальній власності відповідної територіальної громади, а також ФОП, які використовують працю найманих працівників, щодо дотримання зазначеними роботодавцями вимог законодавства про своєчасну та в повному обсязі оплату праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та оформлення трудових відносин.

Запитання: Чи діє мораторій на проведення перевірок відносно МРМОЗ/ОТГ?

Відповідь Мінрегіону: Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 3 листопада 2016 року № 1728-VIII до 31 грудня 2018 року встановлено мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових перевірок у сфері господарської діяльності. Однак згідно з абзацом 23 Переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року № 1104, дія мораторію не поширюється на МРМОЗ/ОТГ (в частині заходів із здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю).
 
 

Rambler's Top100