Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 12arrow Портативний РРО: як і коли можна зареєструватиНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Портативний РРО: як і коли можна зареєструвати

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 8 травня 2018 року № 2064/6/99-99-08-02-01-15/ІПК докладно проаналізувала порядок реєстрації та вико­ристання портативних РРО.

Як відомо, господарська одиниця (далі — ГО) — це стаціонарний або пересувний об’єкт (у тому числі транспортний засіб), де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції (абз. 8 п. 3 р. І Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547, далі — Порядок РРО).

РРО може застосовуватися тільки в тій ГО, яка зазначена в реєстраційному посвідченні РРО (п. 3 р. III Порядку РРО). 

На кожному місці проведення розрахунків повинна використовуватися окрема розрахункова книжка (далі — РК) з КОРО, на яку вона зареєстрована (абз. 2 п. 6 гл. 2 р. III Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547, далі — Порядок КОРО). Наявність КОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО, передбачено абз. 2 п. 6 гл. 4 р. II Порядку КОРО.

У випадках доставки товару покупцю суб’єкт господарювання може використовувати портативний РРО, який дозволяє проводити розрахункові операції безпосередньо на місці, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

Перелік дозволених для застосування портативних РРО визначається Державним реєстром РРО.

Реєстрація портативного РРО здійснюється у загальному порядку. Зокрема, портативний РРО може реєструватись суб’єктом господарювання на ГО, що є стаціонарним об’єктом або пересувним об’єктом (у тому числі транспортним засобом). У заяві на реєстрацію портативного РРО зазначаються назва та адреса ГО, де будуть реалізовуватися товари (надаватися послуги) та здійснюватися розрахункові операції, де буде наявна КОРО на РРО та зберігатиметься поточна РК (абз. 7 п. 4 р. III Порядку РРО).

У п. 4 гл. 2 р. II Порядку РРО визначено перелік документів, які подаються суб’єктом господарювання для реєстрації РРО у контролюючому органі, серед яких, зокрема, копія документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення ГО, де буде використовуватись РРО.

У разі реєстрації портативного РРО за адресою стаціонарного об’єкта такий РРО, КОРО на цей РРО та РК мають використовуватися за цією адресою. Розрахунковий документ, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуги), повинен містити адресу розташування цього стаціонарного об’єкта.

Разом з тим портативний РРО, КОРО та РК можуть бути зареєстрованими на кур’єрську службу доставки (автомобіль тощо) та використовуватись кур’єром безпосередньо на місці реалізації товару чи надання послуги (у місці проведення розрахунків).

У разі використання портативного РРО кур’єрською службою доставки (автомобілем тощо) у розрахунковому документі, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуги), може зазначатися не адреса стаціонарного об’єкта як ГО, а реквізити транспортного засобу, яким виконано доставку товару (надано послугу) споживачеві. В такому випадку суб’єкт господарювання для реєстрації РРО, КОРО та РК повинен надати документи на право власності/право користування транспортним засобом.
 
 

Rambler's Top100