Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 15arrow Як підприємцю узаконити новий вид діяльностіДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Як підприємцю узаконити новий вид діяльності

Особливості внесення змін до ЄДР

Для ФОП дуже важливо, щоб фактично здійснювана ним діяльність була відображена у Єдиному державному реєстрі (далі — ЄДР). Тому якщо підприємець планує розпочати нову діяльність, він повинен одразу ж піти до держреєстратора та внести відповідні зміни до своїх реєстраційних даних (це слід зробити ще до отримання доходів за новим видом діяльності). 

Отже, таким ФОП слід заповнити форму 11* (Заява про державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), де вказати нові види діяльності із зазначенням коду згідно з Класифікацією видів економічної діяльності (КВЕД) ДК 009:2010.

Увага! У формі 11 обов’язкового треба зазначити лише ті види діяльності, які заплановано додати та/або виключити: навпроти коду проставити позначку «х», вказавши таким чином, який КВЕД потрібно включити або виключити.
У разі якщо попередні коди актуальні та саме за ними планується здійснювати діяльність і надалі, то в формі 11 вони не зазначаються.

* Затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5.

Коли та як повідомити податкову інспекцію

Давайте розглянемо, чи треба приватному підприємцю (залежно від системи оподаткування) повідомляти фіскалів про зміну видів діяльності у ЄДР.