Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 15arrow ДФС направила банкам вимогу надавати інформацію щодо всіх ФОП, які мають рахунки як фізособиНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
ДФС направила банкам вимогу надавати інформацію щодо всіх ФОП, які мають рахунки як фізособи

Голова Офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбізов на своїй сторінці в Facebook повідомив:

«Цікава статистика: з 1,9 мільйона самозайнятих осіб офіційні банківські рахунки відкрито лише у 964 тисяч — тобто у половини.
Чи означає це, що друга половина не користується послугами банків? Досвід і здоровий глузд доводять, що це не так. Просто значна частина підприємців для отримання плати за послуги або товари користується рахунками, які вони відкрили на себе ж як на фізосіб. Податківці про це знають — зрештою, всі ми купуємо товари через інтернет, — але перевірити усіх ФОП не маємо можливості.
Тож згідно із законом ДФС направила банкам вимогу надавати інформацію щодо всіх ФОП, які мають рахунки як фізособи. З цим масивом інформації ми будемо працювати задля залучення до адекватного оподаткування максимального кола ФОП. Надалі плануємо налаштувати безперервний обмін інформацією з банками. А тому, фізособи-підприємці, зверніть увагу на повноту декларування ваших доходів вже зараз».

Таким чином, підприємцям слід украй обережно ставитися до своїх громадянських рахунків. Адже фіскали будуть цікавитись ними на предмет підприємницьких надходжень.

До речі, нещодавно Державна фіскальна служба України повідомила (див. на стор. 7 № 14 газети за 2018 рік), що серед найпопулярніших видів порушень у приватних підприємців — зокрема, приховування доходів за допомогою отримання коштів на власні непідприємницькі банківські рахунки.