Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 15arrow Інструктажі з пожежної безпеки: нові вимоги урядуНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Інструктажі з пожежної безпеки: нові вимоги уряду

Кабмін постановою від 26 липня 2018 року № 592 вніс зміни до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях (затвердженого постановою КМУ від 26 червня 2013 року № 444).

Зокрема, передбачено, що особи у разі прийняття на роботу та працівники щороку за місцем роботи проходять інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.

Посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.

Особи, яких приймають на роботу, пов’язану з підвищеною пожежною небезпекою, мають попередньо пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум). Працівники, зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, один раз на рік проходять перевірку знань нормативних актів з пожежної безпеки. 

Програми проведення інструктажів (вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий), програми навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки та програми спеціального навчання (пожежно-технічний мінімум) затверджуються керівниками підприємств, установ та організацій.

Незважаючи на те, що у нормативі не згадуються ФОП-роботодавці, вважаємо, що його норми поширюються на підприємців, адже питання пожежної безпеки безпосередньо пов’язані з правами працівників. А виконувати положення трудового законодавства повинні всі роботодавці (у тому числі підприємці).