Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 16arrow Єдинник продає товари в магазині на території ринку: чи дозволено перебувати на 1-й групі?



НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Єдинник продає товари в магазині на території ринку: чи дозволено перебувати на 1-й групі?

До 1 групи платників єдиного податку відносяться підприємці, які:

  • не використовують працю найманих осіб;
  • здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню;
  • мають обсяг доходу за календарний рік не більше 300 тис. грн.

Як бачимо, єдинник може продавати товар через торговельні місця на ринках. Відповідно торгове місце — це площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентаря (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. Тому до торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства (п. 1.8 наказу Державного комітету статистики України від 26 липня 2005 року № 209).

На підставі вищезазначеного ГУ ДФС у Запорізькій області робить висновок: підприємець, який здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку 1 групи.




 
 

Rambler's Top100