Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 16arrow В Електронному кабінеті ФОП вказано всі його банківські рахунки: як громадянські, так і підприємницькіНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
В Електронному кабінеті ФОП вказано всі його банківські рахунки: як громадянські, так і підприємницькі

Банки та інші фінансові установи зобов’язані повідомляти фіскалів про відкриття або закриття рахунків підприємцем (у тому числі про його власні особисті рахунки) (абз. 1 п. 69.2 Податкового кодексу України, далі — ПК).

При цьому при відкритті рахунку фізична особа повинна проінформувати банки про свій підприємницький статус (п. 69.7 ПК).

Нещодавно ми писали про те, що фіскали цікавляться власними рахунками ФОП для виявлення незадекларованих підприємницьких надходжень. А Державна фіскальна служба України повідомила (див. на стор. 4 № 15 газети за 2018 рік), що серед найпопулярніших видів порушень у приватних підприємців, зокрема, є приховування доходів за допомогою отримання коштів на власні громадянські банківські рахунки.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 140.03) повідомила, що підприємці мають можливість перегляду в розділі «Облікові дані платника» приватної частини Електронного кабінету даних про всі свої рахунки, відкриті у банках та інших фінансових установах (розрахункові, депозитні, кредитні тощо).

Отже, за допомогою Електронного кабінету ФОП може дізнатися, чи «засвітився» його непідприємницький рахунок.

Редакція наголошує, що підприємцю дуже небезпечно користуватися власними громадянсь­кими банківськими рахунками для підприємницьких потреб*. А ось якщо фізособа не є підприємцем, то фіскалам буде складніше отримати інформацію з її рахунку.

* Навіть якщо зараз фіскали не знають, то потім можуть дізнатися про цей рахунок. Адже Голова Офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбізов на своїй сторінці в Facebook повідомив, що «ДФС направила банкам вимогу надавати інформацію щодо усіх ФОП, які мають рахунки як фізособи… Надалі плануємо налаштувати безперервний обмін інформацією з банками. А тому фізособи-підприємці повинні звернути увагу на повноту декларування своїх доходів уже зараз».