Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 17arrow ДФСУ наводить приклади порушень, які виявляють під час перевірок підприємцівНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
ДФСУ наводить приклади порушень, які виявляють під час перевірок підприємців
Документ без названия

Нещодавно (див. стор. 7 № 14 газети за 2018 рік) ми вже розглядали «ТОП-порушення», які виявляють фіскали при проведенні перевірок. І ось ДФСУ навела чергову «порцію» конкретних прикладів, в яких підприємці припустилися помилок.

Приклад 1. Перевищення обсягу операцій з постачання товарів, установленого для обов’язкової ПДВ-реєстрації
За даними Z-звітів ФОП «Я» на загальній системі оподаткування (вид діяльності — роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами) в одному із податкових періодів за 12 послідовних місяців перевищив обсяг операцій з постачання товарів (робіт, послуг) в розмірі 1 млн грн.
Через недотримання ФОП «Я» вимог щодо реєстрації платником ПДВ ревізорами ГУ ДФС у Вінницькій області визначено до сплати ПДВ на суму 348 тис. грн.

Приклад 2. Порушення порядку нарахування та сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності
Левову частину грошових зобов’язань, які нараховано ГУ ДФС у Донецькій області за наслідками
планової перевірки ФОП «В» (вид діяльності — оптова торгiвля деревиною, будiвельними матерiалами та санiтарно-технiчним обладнанням), становить орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності. Так, під час документальної планової перевірки встановлено порушення ФОП «В» порядку нарахування та сплати орендної плати, внаслідок чого донараховано 191,9 тис. грн. 

Приклад 3. Умисне приховування оподатковуваних доходів у значних обсягах
1. У ході однієї з документальних перевірок ГУ ДФС у м. Києві з’ясовано факт умисного приховування ФОП «Л» (вид діяльності — роздрiбна торгiвля продуктами харчування) чистого оподатковуваного доходу за 2015 рік на суму 4,1 млн грн., що потягло за собою несплату до бюджету ПДФО, ПДВ, ЄСВ і військового збору на суму 2,4 млн грн.
ФОП «Л» декларував не усі доходи, але про виплачений йому дохід від здійснення підприємницької діяльності у ф. № 1ДФ повідомляли суб’єкти господарювання — податкові агенти. Окрім того, контрагенти надали відповідні документальні підтвердження таких господарських операцій (договори, акти виконаних робіт, накладні, розрахункові документи та інше).
2. Цілу низку правопорушень зафіксовано управлінням контрольно-перевірочної роботи ГУ ДФС у м. Києві під час перевірок ФОП «І» та ФОП «Р», які здійснюють посередницьку діяльність у торгівлі.
Зокрема, крім заниження підприємцями оподатковуваного доходу і податкових зобов’язань з ПДВ за рахунок неврахування коштів, що надходили в готівковій та безготівковій формах (на банківський рахунок та через РРО), і декларування не пов’язаних з господарською діяльністю витрат, ФОП «І» не отримав ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та не сплатив акцизний податок, ФОП «Р» — перераховував з розрахункового рахунку кошти громадянам, які не перебували з ним у трудових відносинах, без утримання відповідних податків. Загальна вартість таких порушень для ФОП «І» та ФОП «Р» склала 20,4 млн грн.
3. У Тернопільській області під час досудового розслідування у кримінальному провадженні підтвердилися факти умисного ухилення від оподаткування в особливо великих розмірах п’яти підприємцями, які намагалися реалізувати фальсифіковані лікарські засоби. Оперативні контрольно-перевірочні заходи, що провели ревізори ГУ ДФС у Тернопільській області, засвідчили вищезазначені порушення недобросовісними підприємцями-фармацевтами. Загальна сума визначених грошових зобов’язань становить 153 млн грн.

Приклад 4. Відсутність підтверджуючих документів
Фізична особа — підприємець «Є» (вид діяльності — іншi види роздрiбної торгiвлi в неспецiалiзованих магазинах) отримала податкові повідомлення-рішення на суму 1,3 млн грн. Як повідомляє ГУ ДФС у м. Києві, підприємець декларував витрати начебто на придбання ТМЦ. При цьому до перевірки не пред’явлено первинних, розрахункових, платіжних чи інших документів, стосовно таких витрат.

Приклад 5. Недотримання встановлених строків сплати (перерахування) до бюджету узгоджених сум податкових зобов’язань з ПДФО, ЄСВ і військового збору
Фахівці фіскальної служби виявили значну кількість порушень у вигляді несвоєчасної сплати підприємцями самостійно нарахованих сум податкових зобов’язань. За невиконання цієї норми до платників були застосовані відповідні штрафи.