Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 17arrow Громадянський борг не лишає підприємця «єдиноподаткового» статусуНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Громадянський борг не лишає підприємця «єдиноподаткового» статусу
Реєстрація платником єдиного податку може бути анульована фіскалами у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів — в останній день другого із двох послідовних кварталів (пп. 298.2.3 Податкового кодексу України, далі — ПК)*. Такого платника примусово переведуть на загальну систему оподаткування. Відновити свій статус платника єдиного податку підприємець зможе тільки після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття «анулюючого» рішення контролюючим органом. 

У ПК чітко не зазначено, який саме податковий борг мається на увазі: громадянський чи підприємницький. Тому дуже доречно ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.09) пояснила, що наявність у фізичної особи податкового боргу з податків, за якими контролюючий орган визначив громадянські податкові зобов’язання такій особі як не суб’єкту господарювання, не є підставою для прийняття рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку.

* Податковий борг — сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником у встановлений ПК строк, та непогашеної пені (пп. 14.1.175 ПК).