Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 17arrow В Україні можуть з’явитися Адміністративний кодекс і Кодекс соціального захистуНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
В Україні можуть з’явитися Адміністративний кодекс і Кодекс соціального захисту

Касаційний адміністративний суд звернувся до членів Науково-консультативної ради при Верхов­ному Суді з проханням підготувати наукові висновки з питань доцільності кодифікації актів матеріального права в Адміністративному кодексі України (далі — АК) та Кодексі соціального захисту України (далі — КСЗ).

Необхідність створення АК полягає у тому, що наразі немає кодифікованого акта, який регламентує правовідносини між громадянами, іншими фізичними та юридичними особами і суб’єктами публічно-владних повноважень. Це створює умови правової невизначеності.

Крім того, відсутність уніфікованих адміністративних процедур значно ускладнює судовий захист прав, свобод та інтересів учасників публічно-правових відносин.

Що стосується КСЗ, то цей норматив повинен забезпечити: досягнення принципів системності та узгодженості чинного законодавства; усунення прогалин, розбіжностей і суперечностей в законодавстві; доступність й зручність у користуванні.