Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 17arrow В Україні запрацював Електронний кабінет перевізникаНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
В Україні запрацював Електронний кабінет перевізника

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час презентації нового електронного сервісу, яка відбулась 30 серпня 2018 року.

Електронний кабінет перевізника доступний на сайті e-services.dsbt.gov.ua, а також — на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

«Ми реалізуємо ініціативи, які зменшують роль чиновника при взаємодії бізнесу і держави: переводимо послуги в електронний формат, створюємо зручні сервіси, якими зможе користуватися і бізнес, і громадяни. Електронний кабінет перевізника буде єдиною точкою доступу для всіх підприємців, які працюють на ринку перевезень, до адміністративних послуг Укртрансбезпеки в електронній формі та виключить особисте спілкування представника перевізника з чиновниками», — наголосив міністр.

У межах Електронного кабінету перевізника доступно п’ять електронних послуг. Так, завдяки е-Кабінету вантажні та пасажирські автоперевізники зможуть отримувати, розширювати, звужувати та анулювати ліцензії онлайн. Окрім того, за допомогою сервісу перевізники зможуть оперативно повідомляти про зміну своїх даних: персонал, транспорт, матеріально-технічну базу.

«Електронний кабінет перевізника — онлайн-сервіс, який дозволяє отримати ліцензію перевізника в електронній формі, а також самостійно керувати змінами в ліцензійному профілі (наприклад, додавання/виключення автомобілів чи персоналу з переліку). Тобто те, що раніше потребувало подання цілої купи документів і фізичної присутності, сьогодні можна робити самостійно, не виходячи з дому або офісу», — зазначив Володимир Омелян.

Окрім електронних послуг, Електронний кабінет перевізника також містить інформацію про самого перевізника, наявність та строк дії ліцензій, транспортні засоби, маршрути, наявні дозволи та штрафи, накладені інспекторами Укртрансбезпеки тощо.

Доступ перевізників до Електронного кабінету здійснюватиметься за допомогою електронного цифрового підпису.

Разом із запуском послуги е-Кабінету стають відкритими дані Реєстру перевізників, який веде Укртрансбезпеки. Відтепер кожен громадянин, ввівши номер автомобіля, ЄДРПОУ чи ІПН власника, зможе дізнатися точну назву та контактні дані перевізника, а також наявність, тип та строк дії його ліцензії. Цей сервіс захистить пасажирів від ризику обрати перевізника, у якого відсутня відповідна ліцензія.

Електронний кабінет перевізника буде надалі доповнений новими можливостями. Зокрема, згодом стане доступним онлайн-оформлення дозволів, а також — внесення плати за ліцензії та оплата штрафів. До того ж, розробники налагодять взаємодію Реєстру перевізників ще з двома державними реєстрами — Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань і Єдиним державним реєстром МВС України щодо транспортних засобів та їх власників.