Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 17arrow Працівника переведено на іншу посаду: приклад заповнення таблиці 5 ЄСВ-­звітуОТЧЁТНОСТЬ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Працівника переведено на іншу посаду: приклад заповнення таблиці 5 ЄСВ-­звіту
Документ без названия

У попередньому номері проаналізовано порядок заповнення оновленої таблиці 5 Звіту про суми нарахованої за­ро­бітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбав­ки, компенсації) застрахо­ва­них осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообо­в’яз­кове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна)) (див. на стор. 10–15 № 16 газети за 2018 рік). Згідно з новими вимогами тепер треба подавати таблицю 5 також у випадку, якщо працівника було переведено на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника (тобто нові вимоги розширили випадки запов­нення таблиці 5).

При переведенні на іншу посаду в одного роботодавця слід заповнити два рядки в таблиці 5. У 1-му рядку показуємо поточну посаду плюс у реквізиті 11 вказуємо дату завершення роботи за цією посадою; а у 2-му рядку — нову посаду працівника плюс у реквізиті 11 — дату початку роботи на посаді. Інші реквізити заповнюється у загальному порядку.
При цьому реквізит 17 «Підстава для припинення трудових або цивільно-правових відносин» не заповнюється, оскільки працівник не звільняється.

Що стосується інформації у вже поданій формі № Д4, то на працівників, які прийняті на роботу по 31 липня 2018 року, не потрібно подавати скасовуючі та додаткові звіти за минулі періоди, незважаючи на те, що за ними вже була подана інформація без зазначення посади та відповідних кодів, як це вимагається з 1 серпня 2018 року.
Тобто подання таблиці 5 форми № Д4 на працівників, які прийняті на роботу до серпня 2018 року (із зазначенням посад, на яких вони вже знаходяться), не передбачено. А ось починаючи з 1 серпня 2018 року необхідно виконувати усі нові вимоги, зокрема запов­нювати усі передбачені у таблиці 5 реквізити при прийнятті на роботу чи переведенні працівника на іншу посаду або роботу в того самого страхувальника.

Увага! У разі якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових договорів (цивільно-правових договорів), зміни посади або надання відповідної відпустки, таблиця 5 форми № Д4 не формується та не по­дається.

Наведемо приклад заповнення таблиці 5 форми № Д4 при переведенні працівника на іншу посаду в одного роботодавця.

Умови прикладу. Працівниця (Грабовсь­ка Тетяна Олександрівна) є продавцем-консультантом (код Класифікатора професій — 5220, код ЗКППТР — відсутній).
15 серпня (наказ від 07.08.2018 р. № 43) працівниця переведена на посаду продавця непродовольчих товарів (код Класифікатора професій — 5220, код ЗКППТР — 17351).
Вона працює за сумісництвом (як до, так і після переведення на іншу посаду).
Заповнену згідно з умовами цього прикладу таблицю 5 форми № Д4 див. ТУТ.

Увага! У публікації ми не розглядаємо порядок заповнення титульного аркуша та інших таблиць форми № Д4.