Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 17arrow Підприємець у звіті зазначив неправильну дату подання: наслідки



ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Підприємець у звіті зазначив неправильну дату подання: наслідки

Запитання: Приватний підприємець заповнив декларацію у паперовій формі. Подавати декларацію він пішов на наступний день. Чи може бути невизнана звітність, якщо реквізит «дата подання» не збігається з датою її фактичного подання, оскільки звітність оформлена раніше, ніж подана?

Відповідь: Податкова декларація повинна містити обов’язкові реквізити (які наведено в п. 48.3 та п. 48.4 Податкового кодексу України, далі — ПК), серед яких «дата подання звіту (або дата заповнення — залежно від форми)».

У разі подання платником декларації з помилками у обов’язкових реквізитах контролюючий орган зобов’язаний надати письмове повідомлення про відмову в прийнятті його звіту із зазначенням причин цього (п. 49.11 ПК):

  • у разі отримання декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв’язку, — протягом 5 робочих днів з дня її отримання;
  • у разі отримання декларації особисто від платника або його представника — протягом 3 робочих днів з дня її отримання.
Дуже важливо, щоб реквізит «дата подання» збігався з датою фактичного подання декларації, адже через цю помилку платник може несвоєчасно подати звіт. Найсумніше, що податківцям дається досить великий термін на повідомлення про відмову в прийнятті звіту. І в результаті цього підприємець може дізнатися про свою помилку, коли вже минув граничний термін її подання. І тоді платника чекає фінштраф (якщо це перше протягом року таке порушення, то штраф становитиме 170 грн., а повторне — 1020 грн.).

Редакція газети «Консультант приватного підприємця»




 
 

Rambler's Top100