Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 18arrow Правила перенесення строків виплати зарплатиНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Правила перенесення строків виплати зарплати

Відповідно до статті 115 Кодексу законів про працю України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені нормативним актом роботодавця*, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

На підставі вищезазначеного Державна служба України з питань праці (лист від 25 липня 2018 року № 5870/4/4.1-ДП-18) вказує, що немає правових підстав для перенесення строків виплати заробітної плати на наступні періоди. Якщо зарплата за поточний місяць виплачувалася з урахуванням перенесення днів виплати, то у наступному місяці виплачувати зарплату слід за встановленими у роботодавця строками.

* У ст. 115 КЗпП зазначено, що цей нормативний акт погоджується роботодавцем з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом).
 
 

Rambler's Top100