Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 18arrow Другогрупник надає послуги фізособам, а оплату отримує від загальносистемників: чи є порушення



ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Другогрупник надає послуги фізособам, а оплату отримує від загальносистемників: чи є порушення

Запитання: Чи може ФОП бути платником єдиного податку другої групи, якщо надає послуги фізичним особам, а оплата вартості послуг здійснюється юридичною особою, що не є платником єдиного податку?

Відповідь: Згідно з пп. 2 п. 291.4 Податкового кодексу України (далі — ПК) однією з умов перебування фізичних осіб — підприємців на другій групі платників єдиного податку є здійс­нення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню. 

Згідно зі ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Сторонами договору про надання послуг виступають замовник (послугоотримувач) та виконавець (послугонадавач).

Отже, нормами законодавства передбачено, що договір про надання послуг є складним зобов’язанням, що складається з двох зобов’язань:

  • правовідношення, в якому виконавець повинен надати послугу, а замовник має право вимагати виконання цього обов’язку;
  • правовідношення, в якому замовник зобов’язаний оплатити надану послугу, а виконавець має право вимагати від замовника відповідної оплати.

Враховуючи зазначене, можливі 2 ситуації.

Ситуація 1
Якщо фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи надає послуги відповідно до договору, яким визначено, що замовником є фізична особа, яка підписує акт виконаних робіт, але вартість виконаних послуг для фізичної особи оплачує юридична особа, яка не є платником єдиного податку, то такий підприємець має право обрати другу групу платника єдиного податку.

Ситуація 2
Якщо фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи надає послуги відповідно до договору, яким визначено, що замовником є юридична особа — не платник єдиного податку, яка підписує акт виконаних робіт та оплачує вартість виконаних послуг, то такий підприємець порушує умови, передбачені ПК, для другої групи, але за таким підприємцем залишається право обрання третьої групи платника єдиного податку.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.01)




 
 

Rambler's Top100