Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 20arrow Як Держпраці виявляє неналежно оформлених працівників: практичний прикладНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Як Держпраці виявляє неналежно оформлених працівників: практичний приклад

Управління Держпраці у Хмельницькій області під час перевірки фізичної особи — підприємця виявило, що:

  • із двома працівниками були укладені договори підряду, відповідно до яких передбачено вико­нання лише прасувальних робіт готової продукції; 
  • із чотирма укладені договори підряду, відповідно до яких передбачено виконання лише паку­вальних робіт готової продукції. 

Під час перевірки з’ясувалось, що зазначені особи здійснюють пошиття одягу. Тому на підставі акта документальної позапланової виїзної перевірки Управління Держпраці у Хмель­ниць­кій області наклала штраф на ФОП-роботодавця за використання праці шістьох офіційно неоформлених працівників.

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України за таке правопорушення передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника. Отже, у цьому випадку фізичній особі — підприємцю доведеться сплатити фінансовий штраф у розмірі 670,14 тис. грн. (6 осіб х 30 мінімальних заробітних плат х 3723 грн.). Ще на порушника був накладений адмінштраф.
 
 

Rambler's Top100