Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 20arrow Яких платників фіскали відбирають для проведення планових перевірокНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Яких платників фіскали відбирають для проведення планових перевірок

ДФСУ повідомляє, що вона підтримує курс Уряду щодо уникнення необґрунтованих перевірок шляхом впровадження прозорої ризикоорієнтованої системи контролю. Так, працівники фіскальної служби працюють над запровадженням електронного аудиту, який планується запустити у повному обсязі до 2020 року.

«Електронний аудит дасть можливість виявляти переважну частину ризиків ще до перевірки, знач­но прискорить та спростить процедури аналізу даних, суттєво зменшить витрати робочого часу на проведення перевірки як посадових осіб, так і платників податків. І як наслідок ми отримаємо ефективний аудит через зменшення людського втручання у відбір ризиків для перевірки та поглибленого дослідження», — повідомив в. о. Голови ДФСУ Олександр Власов.

Із запровадженням Е-аудиту отримання від платника первинних документів у паперовому вигляді буде необхідним лише за відібраними ризиками з метою виявлення можливих порушень.

«ДФСУ вже використовує ризикоорієнтовану систему відбору до планових перевірок. Перевіряються лише суб’єкти господарювання, які мають ризики щодо несплати податків та зборів. І чим менші ці ризики у платників — тим рідшими будуть візити податківців»,— зазначив Олександр Власов.

На сьогодні платники мають можливість самостійно оцінювати ризиковість ведення власної діяльності та ймовірність потрапляння до заходів планового аудиту. Так, порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків та критерії ризиків від провадження діяльності суб’єктів господарювання є відкритою інформацією. А річні плани-графіки документальних планових перевірок оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФСУ (http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/320874.html).

Завдяки використанню ризикоорієнтованої системи відбору платників для перевірок донараху­вання за наслідками перевірок збільшилися на 44% — з 20,5 млрд грн. за січень-вересень 2017 року до 29,6 млрд грн. за січень-вересень поточного року. А за наслідками планових перевірок донараховані суми зросли на 82%: з 8,6 млрд грн. до 15,6 млрд грн.
 
 

Rambler's Top100