Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 20arrow Особливості сплати ЄСВ новоствореними єдинниками на першій та другій групіНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Особливості сплати ЄСВ новоствореними єдинниками на першій та другій групі

Новозареєстровані підприємці, які обирають 1 або 2 групу єдиного податку та вчасно (до кінця місяця держреєстрації) подають відповідну заяву, вважаються спрощенцями лише з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулась їх державна реєстрація (пп. 298.1.2 Податкового кодексу України).

ГУ ДФС в Івано-Франківській області пояснює, що за цей перехідний період ФОП-новачки повинні сплачувати «за себе» податки та ЄСВ за правилами, встановленими для загальної системи оподаткування. Тому база для нарахування ЄСВ «за себе» за цей місяць визначається як сума чистого доходу (прибутку), що підлягає обкладенню ПДФО. Але база повинна знаходиться у межах верхньої (не більше 15 розмірів мінімальної зарплати) та нижньої (не менше мінімальної зарплати навіть, якщо платник не отримував ніякого доходу) межі.

З наступного після держреєстрації місяця першо- та другогрупники сплачують податки та ЄСВ за правилами, встановленими для спрощеної системи.

Увага! У третьогрупників — неплатників ПДВ таких нюансів з обчисленням податків та ЄСВ «за себе» не виникає, оскільки вони одразу вважаються єдинниками без перехідних періодів. Тобто за місяць, у якому відбулась держреєстрація, податки та ЄСВ «за себе» сплачуються за правилами, встановленими для підприємців на спрощеній системі оподаткування. Але для цього їм потрібно подати заяву про обрання 3 групи єдиного податку за ставкою 5% протягом 10 календарних днів з дати державної реєстрації.
 
 

Rambler's Top100