Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 20arrow Парламент дозволив фізичним особам проходити процедуру банкрутстваНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Парламент дозволив фізичним особам проходити процедуру банкрутства

Верховна Рада ухвалила Кодекс України з процедур банкрутства (законопроект від 26 лютого 2018 року № 8060) у другому читанні та в цілому.

Національний банк вважає, що рішення парламенту вирішує важливе соціальне питання неплатоспроможності позичальників — фізичних осіб, які до цього часу не мали можливості ініціювати та пройти процедуру банкрутства. Відтепер позичальник, який потрапив у скрутне матеріальне становище, може офіційно ініціювати своє банкрутство. Важливо, що стати ініціатором позову про банкрутство згідно з кодексом може тільки сам позичальник, а не кредитор.

Для подібних випадків у таких країнах, як Сполучені Штати Америки, Німеччина, Латвія, Польща та інших, існує спеціальне законодавство, спрямоване на вирішення тимчасових проблем громадян. Воно забезпечує надання допомоги чесним боржникам передусім шляхом реструктуризації боргів, а в разі неможливості боржником у майбутньому погасити борги — їх списання.

Так, у Кодексі України з процедур банкрутства пропонується:

  • запровадити процедуру «fresh start» для відновлення платоспроможності боржника у максимально стислі терміни (якщо громадянин опинився у скрутному становищі, то держава дасть можливість почати фінансове життя з «чистого аркуша»);
  • встановити мінімальні бар’єри на шляху для звернення громадян до юридичного механізму відновлення платоспроможності;
  • передбачити участь арбітражного керуючого, який допоможе боржнику вирішити його фінансові проблеми;
  • задля виключення можливості шахрайства передбачити тести на добросовісність: на вході у систему, у самому процесі розгляду справи та щодо наслідків визнання особи банкрутом.
Увага! Якщо президент завізує цей кодекс, то він набере чинності та вводиться в дію через 6 місяців з дня його офіційного опублікування (крім положень, які визначають створення електронної торгової системи та авторизації електронних майданчиків, які набирають чинності та водяться в дію через 3 місяці з дня офіційного опублікування). 
 

Rambler's Top100