Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 20arrow Виправляємо дані у формі № 20-ОППНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Виправляємо дані у формі № 20-ОПП

Відповідно до п. 63.3 Податкового кодексу України платник зобов’язаний:

  • стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку;
  • повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку шляхом подання повідомлення за ф. № 20-ОПП.

Після подання інформації можливі або зміна відомостей щодо об’єкта, або виявлення помилок у ф. № 20-ОПП.

Головне управління ДФС у Тернопільській області пояснює, як діяти платнику в таких ситуаціях.

При зміні відомостей про об’єкт оподаткування (а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування) платник надає до контролюючого органу за основним місцем обліку ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни. У повідомленні поряд із реквізитом, який змінився, зазначається у дужках його попереднє значення.

У разі зміни призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація надається в ф. № 20-ОПП двома рядками (в одному рядку зазначаються дані про закриття об’єкта, призначення якого змінюється; у другому — оновлена інформація про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого).

Якщо суб’єкт господарювання виявив помилку у ф. № 20-ОПП, він повинен подати виправляючу інформацію до органу ДФС за основним місцем обліку.

При заповненні повідомлення за ф. № 20-ОПП з виправленою інформацією у графі 2 відомостей про об’єкти оподаткування платником зазначається код ознаки надання інформації 3 (зміна відомостей про об’єкт оподаткування). Таке повідомлення подається разом з супровідним листом, в якому зазначається факт виправлення помилок.
 
 

Rambler's Top100