Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 20arrow Отримання товару й оплата проводиться у різних місцях: РРО-­нюансиПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Отримання товару й оплата проводиться у різних місцях: РРО-­нюанси

Державна фіскальна служба України в індивідуальній податковій консультації від 9 жовтня 2018 року № 4367/Я/99-99-08-02-01-14/ІПК проаналізувала порядок застосування РРО при передачі товару (зі складу) окремо від здійснення оплати.

Наголосимо, що у нижченаведених ситуаціях підприємець зобо­в’язаний використовувати РРО при здійсненні розрахункових операцій.

Ситуація 1: споживач в одному місці здійснив оплату за товар, а потім в іншому місці отримав цей товар.

Якщо споживач вже здійснив оплату за товар та має розрахунковий документ встановленої форми, то в місці передачі такого товару РРО не застосовується. Адже РРО використовується при здійсненні розрахункових операцій.

Адже п. 12 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових опе­рацій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР визначено, що РРО не застосовується, якщо у місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо). Наприклад, сплату за товар (плитка, цемент, будівельні суміші тощо) проведено у магазині, а отримання або відпуск (відвантаження) здійснюється зі складу (тощо).

Ситуація 2: замовлення товару здійснюється через мережу Інтернет, а оплата — за допомогою платіжних систем.

Якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар, і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних систем (наприклад, Portmone, Liqpay тощо), суб’єкт господарювання зобов’язаний видати розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО) та відповідним чином оформлений гарантійний талон.

Оскільки споживач, використовуючи рекламні інтернет-сторінки, лише обирає товар, то у разі використання при реалізації товарів  РРО у чеку зазначаються обов’язкові реквізити (у тому числі назва та код суб’єкта господарювання, адреса магазину, що здійснив реалізацію, тощо), що дає змогу визначити, з ким проведено розрахунки за товари.

Крім того, звертаємо увагу, що в разі замовлення товару представники інтернет-магазину уточнюють з покупцем (замовником) як наявність товару, так і його кількість. А також з’ясовують форму та час оплати.

Отже, суб’єкти господарювання, що використовують рекламні інтернет-сторінки для продажу товарів, реєструють РРО на загальних підставах за адресою розміщення таких магазинів, а у разі доставки товарів власною кур’єрською службою можуть зареєструвати РРО на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.
 
 

Rambler's Top100