Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 22arrow Хитрощі перевіряючих для виявлення неоформлених працівниківНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Хитрощі перевіряючих для виявлення неоформлених працівників

Інспекторами праці Управління Держпраці у Кіровоградській області спільно з представниками поліції, міського військкомату та фіскальної служби проведено інспекційне відвідування на підприємстві, яке надає інформаційні послуги (так званий кол-центр).

Перевіряльники вдалися до нестандартного ходу. До проведення інспекційного відвідування один з представників контролюючих органів навідався до підприємства під приводом праце­влаштування, де йому було запропоновано попрацювати неофіційно.

Цього ж дня було розпочато інспекційне відвідування. Завдяки допомозі представників поліції та військкомату інспектори праці опитали всіх працюючих у триповерховій будівлі. За результатами виявилося, що 60 працівників працювали неофіційно.

За порушення вимог ч. 1, ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України роботодавцю загрожує штрафна санкція у розмірі 6,7 млн грн. (30 розмірів мінімальної заробітної плати за кожного офіційно неоформленого працівника)*.

* Примітка редакції. Якщо це порушення допустив ФОП-роботодавець, то до нього застосували б аналогічний фінштраф. Адже з точки зору трудового законодавства відповідальність несуть роботодавці (як підприємства, так і ФОП). Крім того, фахівці Управління Держпраці у Кіровоградській області промовчали про те, що за «трудові порушення» посадові особи підприємства та ФОП-роботодавці притягаються до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.