Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 22arrow Проміжні результати урядової кампанії проти нелегальної зайнятості: коментар прем’єраНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Проміжні результати урядової кампанії проти нелегальної зайнятості: коментар прем’єра

Кабмін активно діє у напрямку детінізації заробітних плат (детальніше про це читайте на стор. 25–27 № 17 газети за 2018 рік). У межах цих заходів здійснюються перевірки роботодавців у тісній кооперації одразу кількох відомств (Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби, Державної служби з питань праці тощо).

Прем’єр-міністр, коментуючи проміжні результати урядової кампанії проти нелегальної зайнятості, зазначив: лише за жовтень кількість офіційно працюючих громадян зросла щонайменше на 150 тис. осіб. А надходження до Пенсійного фонду до кінця року зростуть щонайменше на 1,1 млрд грн. Додатково глава уряду наголосив, що на порушників законодавства накладатимуть штрафи.

Довідка від КМУ
За даними Держпраці, сьогодні кількість працюючого населення в Україні перевищує 16 млн людей. Кількість безробітних за методологією Міжнародної організації праці — близько 1,7 млн. На обліку в Державній службі зайнятості зареєстровано близько 300 тис. осіб.
За результатами перевірок найбільша кількість нелегальних і неоформлених належним чином працівників зафіксована у таких галузях: будівництво, торгівля, охоронні послуги, готельно-ресторанний бізнес. А у регіональному розрізі лідирували Харківська, Київська, Івано-Франківська, Одеська області.