Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 22arrow Відповідальність ФОП-загальносистемника за неподання заяви для обов’язкової реєстрації платником ПДВНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Відповідальність ФОП-загальносистемника за неподання заяви для обов’язкової реєстрації платником ПДВ

Під обов’язкову реєстрацію платником ПДВ підпадає ФОП на загальній системі оподаткування, у якого загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 млн грн. (без урахування ПДВ).

Обсяг оподатковуваних операцій для цілей реєстрації платником ПДВ = Операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20%) + Операції, що підлягають обкладанню ПДВ за ставкою 7% + Операції, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою ПДВ + Операції, які звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

У разі обов’язкової реєстрації підприємця як платника ПДВ реєстраційна заява за формою № 1-ПДВ подається до фіскального органу (за місцем проживання ФОП) не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто вищезазначений обсяг оподатковуваних операцій.

Якщо підприємець не подав реєстраційну заяву, він несе відповідальність за ненарахування та несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування. ГУ ДФС у Запорізькій області зазначає, що у таких випадках фіскальний орган самостійно за результатами проведення документальної перевірки визначає суму податкового зобов’язання з ПДВ без врахування сум податку, нарахованих під час придбання товарів/послуг, та застосовує штраф у розмірі 25% (50% — при повторному порушенні протягом 1095 днів) від суми донарахованого зобов’язання.