Главная arrow Архив газеты arrow 2018arrow 24arrow Ситуація навколо мораторію на продаж сільськогосподарської земліНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Ситуація навколо мораторію на продаж сільськогосподарської землі

Верховна Рада України 20 грудня прийняла законопроект «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» від 4 грудня 2018 року № 9355-5 (далі — Закон про мораторій), згідно з яким мораторій на відчуження сільськогосподарських земель продовжено до 2020 року. 

Крім того, Законом про мораторій доручається Кабінету Міністрів України до 1 березня 2019 року розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Однак депутати від Блоку Петра Порошенка внесли в парламент дві постанови про скасування мораторію на продаж земель. Це означає, що продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель призупинено. Адже, згідно з регламентом Верховної Ради, спікер і президент, не можуть підписати Закон про мораторій до того, як парламент розгляне ці постанови. 
 

Rambler's Top100