Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 01arrow Єдинник обирає квартальний період для ПДВ-звітності: що треба знатиНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Єдинник обирає квартальний період для ПДВ-звітності: що треба знати
Платники єдиного податку можуть обрати як місячний, так і квартальний податковий період звітності з ПДВ. У разі обрання квартального звітного періоду платник єдиного податку разом з декларацією з ПДВ за останній звітний період календарного року подає заяву про вибір квартального звітного (податкового) періоду (далі — Заява про вибір).

Форму Заяви про вибір наведено в додатку 1 до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21.

У Заяві про вибір зазначаються, зокрема, такі відомості: з якого року обирається квартальний звітний (податковий) період; дата, з якої платник податку перебуває на єдиному податку та ставка єдиного податку; дата подання заяви.

Квартальний звітний період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року до кінця такого року або до переходу на загальну систему оподаткування.

ГУ ДФС у Запорізькій області пояснила: якщо платник разом із декларацією з ПДВ за наслідками останнього звітного періоду календарного року не подав до фіскального органу Заяву про вибір, такий платник застосовує місячний звітний період.

У разі якщо платник ПДВ переходить із спрощеної на загальну систему оподаткування, то йому необхідно самостійно перейти на місячний податковий період (починаючи з першого місяця переходу на загальну систему), що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками такого місяця.