Содержание

НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Мінфін затвердив нову форму Декларації про доходи

Законодавство постійно змінюється, тому цілком логічно, що Міністерство фінансів України відповідно до Законів України від 10 липня 2018 року № 2497-VIII, від 6 вересня 2018 року № 2530-VIII, від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII підкоригувало свій нормативний акт.

Наведемо нововведення, затверджені наказом Мінфіну від 25 квітня 2019 року № 177 (далі — Наказ № 177).


Затверджено нові форми реєстраційних документів для отримання ЕПЦ

З 1 серпня 2019 року набув чинності Регламент Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. Також затверджено Договір про надання електронних довірчих послуг та нові форми реєстраційних документів.


Чому зараз ДФС видає ЕЦП як з токенами, так і без

23 липня 2019 року на сайті Інформаційно-довідкового департаменту ДФС зазначалось: з 1 серпня платники зможуть отримати електронні довірчі послуги виключно на захищені носії ключової інформації. 26 липня із тексту цієї новини прибрали вищезазначену інформацію. А 29 липня фіскали вказали: «У зв’язку з неможливістю суб’єктів, які здійснюють продаж захищених носіїв ключової інформації, задовольнити попит на захищені носії ключової інформації, Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг (Інформаційно-довідковий департамент ДФС) продовжує надавати електронні довірчі послуги без обов’язкової генерації особистих ключів користувачів виключно на захищені носії ключової інформації».


Як фіскали викривають «схеми» уникнення сплати податків

Офіс великих платників податків ДФС вказує, що більшість суб’єктів господарювання, які намагаються зекономити на податках, користуються послугами різних махінаторів для оформлення удаваних операцій. Фіскали навели деякі приклади того, як вони виявляють факти уникнення сплати податків.


Яка існує відповідальність у загальносистемника за несвоєчасну сплату авансових платежів з ПДФО

За несплату або несвоєчасну сплату ПДФО, визначену в річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі — Декларація про доходи) до підприємця на загальній системі оподаткування застосовується відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені.


Член фермерського господарства уклав трудовий договір з роботодавцем: чи повинен він знятись з ЄСВ-обліку
ГУ ДФС у Рівненській області вказує: якщо член фермерського господарства, який перебуває на обліку як платник ЄСВ, уклав трудовий договір з роботодавцем, то він повинен подати до контролюючого органу заяву за формою № 7-ЄСВ та знятись з обліку згідно з правилами, визначеними розділом V Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 листопада 2014 року № 1162.

Почали діяти нові вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органіки

2 серпня 2019 року набрав чинності Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» від 10 липня 2018 року № 2496-VIII (далі — Закон № 2496).


Прийнято Указ щодо розвитку електронних послуг

Президент підписав Указ «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг» від 29 липня 2019 року № 558/2019 (далі — Указ № 558).


Відсутній договір з сервісним центром на обслуговування РРО: чи є відповідальність

Відповідно до п. 4 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року № 601, введення РРО в експлуатацію, їх технічне обслуговування та ремонт здійснюється центрами сервісного обслуговування (далі — ЦСО) виключно на підставі укладених з користувачами відповідних договорів.


Від імені податківців відбувається спам-розсилка вірусних файлів

Платники останнім часом отримують електронні листи від імені Державної фіскальної служби України, в яких вказано про наявність податкового боргу, вчинення порушення податкового законодавства тощо. Такі листи містять вкладення, відкриття яких призводить до завантаження вірусного файлу.НАЛОГОВЫЙ КАЛЕНДАРЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Податковий календар приватних підприємців на вересень 2019 року
У календарі (див. ТУТ) наведено найпоширеніші для приватних підприємців граничні строки подання звітності та сплати податків (зборів). Для уникнення проблем з контролюючими органами рекомендуємо не відкладати виконання своїх податкових обов’язків на останній день.


ОТЧЁТНОСТЬ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Відображення відпускних у звітності

Ця публікація буде цікава роботодавцям, у яких наймані працівники йдуть у відпустку.ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Не вистачає безготівкових грошей: варіанти дії підприємців

Іноді у ФОП немає на підприєм­ницькому рахунку коштів (або їх недостатньо) для того щоб зробити терміновий платіж (наприклад, виплатити заробітну плату працівникам, роз­рахуватися з контрагентами тощо). Тоді нічого не залишається, як витрачати гроші з власної кишені. Адже в п. 1 ст. 320 Цивільного кодексу України засвідчено, що власник має повне право використовувати своє майно для ведення підприємницької діяльності.ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Спрощена система оподаткування очима фіскалів (порядок ведення обліку)

Редакція продовжує цикл публікацій, у яких наведено роз’яснення фіскалів щодо застосування спрощеної системи оподаткування (початок див. у № 10–14 газети за 2019 рік).

Наведемо найцікавіші консультації із «ЗІР» в підкатегорії 107.07 (порядок ведення обліку).ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Тривалість відпусток

У нижчеподаних таблицях систематизована тривалість найпопулярніших відпусток (щорічних, додаткових, «соціальних», навчальних), які зобов’язані надавати ФОП своїм працівникам* згідно із Законом України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504).


Що треба знати про аліменти: розрахунок, стягнення, виплата

Відповідно до Сімейного кодексу України (далі — СК) батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, тобто 18 років. Також існує обов’язок батьків сплачувати аліменти на повнолітню дитину до досягнення нею 23 років за умови, що та потребує матеріальної допомоги або продовжує навчання, а батьки мають можливість надати таку допомогу.


Нюанси звільнення працівників, які досягли пенсійного віку

У Кодексі законів про працю України (да­лі — КЗпП) не передбачені особливості звільнення працівників, які досягли пенсійного віку. Особи які мають право на пенсію оформлюють її в Пенсійному фонді.


Чи законне впровадження роботодавцями штрафів для працівників

Грошові штрафи як покарання за порушення трудової дисципліни не передбачені Кодексом законів про працю України (далі — КЗпП), тому їх застосування до працівників є незаконним.


Індексація зарплати за серпень 2019 року

Розрахунок сум індексації проводиться за кожним працівником окремо.