Содержание

ГОРЯЧАЯ ТЕМА
Правові наслідки судового рішення про визнання нечинною постанови КМУ щодо інспекційних відвідувань Держпраці

14 травня 2019 року Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі № 826/8917/17, якою визнано нечинною постанову Кабінету Міністрів України «Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Украї­ні» від 26 квітня 2017 року № 295.


Як повернути помилково сплачений єдиний внесок

Через зміну рахунків зі сплати ЄСВ у платників виникає питання щодо можливості повернення коштів, які були помилково сплачені на старі рахунки.НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Депутати відсунули введення штрафів для власників «єврономерів»

У попередньому номері газети ми писали про те, що незабаром зросте відповідальність за використання нерозмитнених авто. Адже з 24 травня 2019 року повинні були набути чинності зміни до окремих положень Митного кодексу України, внесені Законом України від 8 листопада 2018 року № 2612-VIII (далі — Закон № 2612). Цими змінами заплановано підвищити штрафи за використання нерозмитнених автомобілів та перевищення строку тимчасового ввезення товарів (у тому числі автомобілів особистого користування, транспортних засобів комерційного призначення) чи втрату транспортних засобів. Розміри таких штрафів залежно від виду порушення коливаються від 170 грн. до 170 тис. грн.

Однак відбувся крутий поворот...


Фіскали своєчасно не надіслали ППР щодо нарахування податку на нерухомість — фізособа звільняється від відповідальності

Як відомо, фізособам (у тому числі які є підприємцями) податок на нерухоме майно розраховує фіскальний орган.


Верховний Суд про тонкощі застосування підприємцем ЄСВ-пільги

Суть справи: з 1 травня 2005 року жінці після досягнення нею 55-річного віку призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII.

У 2007 році жінка після смерті чоловіка, який отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (далі — Закон № 2262), як член сім’ї пенсіонера-військовослужбовця, скористалася правом на отримання 30% пенсії чоловіка.

Жінка до 24 травня 2016 року мала статус фізичної особи — підприємця та була платником єдиного податку. Жінка-ФОП-єдинник не сплачувала ЄСВ «за себе», оскільки вважала, що у неї є пільга за ч. 4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі — Закон № 2464). Але фіскальні органи мають протилежну точку зору: за періоди до 1 січня 2018 року положення щодо звільнення від сплати ЄСВ «за себе» не поширюються на ФОП, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону № 2262. І тому жінка-ФОП-єдинник, яка не отримує пенсію за віком, не має ЄСВ-пільги. На підставі вищевказаного податківці донарахували ЄСВ + санкції.


З 5 серпня 2019 року в Україні запроваджується міжнародний номер банківського рахунку за стандартом IBAN

На вимогу Національного банку України (постанови від 28 грудня 2018 року № 162 та від 22 лютого 2019 року № 41) з 5 серпня 2019 року в Україні запроваджується міжнародний номер банківського рахунку за стандартом IBAN, який складається з 29 літерно-цифрових символів.


Акцизні нововведення з 1 липня 2019 року

Офіс великих платників ДФС нагадує, що з 1 липня поточного року запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі пальним видаються строком на 5 років.


Урядом затверджено граничну чисельність працівників митної та податкової служби

Як відомо, ДФСУ проходить процес реорганізації шляхом її поділу на Державну податкову і Державну митну служби (як окремі центральні органи виконавчої влади) (див. на стор. 6 № 24 газети за 2018 рік).

В. о. Голови ДФСУ Олександр Власов повідомив, що Кабінет Міністрів України переглянув граничну чисельність нових служб та затвердив їхню кількість.ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Компенсація за невикористану щорічну відпустку: пам’ятка для роботодавця
Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Наслідки несвоєчасної виплати зарплати

У публікації проаналізуємо, що чекає роботодавців, які своєчасно не розраховуються зі свої­ми працівниками (як з об’єктивних, так і з суб’єктивних причин). Також наведемо строки сплати податків у разі несвоєчасної виплати зарплати.ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Фіскали виявили порушення умов перебування на спрощеній системі: що чекає єдинника
У разі порушення законодавства щодо умов перебування на спрощеній системі оподаткування підприємець повинен стати загальносистемником. Виняток із правил: у разі перевищення граничного обсягу доходу платник єдиного податку першої/другої груп з наступного календарного кварталу може або перейти до «старшої» групи (за умови, що обсяг доходів за календарний рік не перевищує 5 млн грн.), або відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування. Причому інколи підприємець не здогадується про своє порушення або навпаки може знати та проігнорувати обов’язкову вимогу про відмову від єдиного податку.

Спрощена система оподаткування очима фіскалів (умови та порядок «єдиноподаткового» переходу)
Редакція розпочинає цикл публікацій, у яких будуть наведені роз’яснення фіскалів щодо застосування спрощеної системи.
Пропонуємо вашій увазі консультації із «ЗІР» в підкатегорії 107.1 (умови та порядок переходу на спро­щену систему оподаткування).


ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
За яких підстав відмовлять у реєстрації РРО

Відповідно до п. 8 глави 2 розділу II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547 (далі — Порядок № 547), протягом двох робочих днів після отримання заяви про реєстрацію реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-РРО (далі — Реєстраційна заява за ф. № 1-РРО) (додаток 1 до Порядку № 547) контролюючий орган відмовляє в реєстрації РРО у нижченаведених випадках.