Головне управління ДФС у Тернопільській області пояснило порядок відображення у Книзі обліку операцій, пов’язаних з поверненням ФОП-єдинником передоплати покупцю при розірванні договору. Систематизуємо інформацію у нижченаведеній таблиці.
ФОП на спрощеній системі (як громадяни — платники ПДФО та військового збору) та фізособи-непідприємці зобов’язані подавати (до 1 травня року, наступного за звітним) податкові декларації про майновий стан і доходи відносно своїх «цивільних» доходів, які підлягають обов’язковому самостійному декларуванню.
Нарешті скасовано Указ Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12 червня 1995 року № 436/95.
Працівник за основним місцем (не є інвалідом) відпрацював 20 днів, а сплата ЄСВ відбулась у розмірі не менше мінімального розміру ЄСВ.
Виникає запитання: яка кількість днів зараховується до страхового стажу цього працівника?
Фонд соціального страхування України вказує, що немає значення, скільки застрахована особа відпрацювала. Якщо за цю особу було сплачено ЄСВ у розмірі, не меншому, ніж мінімальний страховий внесок, то страховий стаж зараховується як повний календарний місяць.
ГУ ДФС у Волинській області повідомляє, що нарахування ЄСВ працівнику, якому розраховуються відпускні за поточний і майбутній періоди, здійснюється за кожен період окремо. При цьому ЄСВ сплачується з усієї суми нарахованих відпускних у місяці, в якому були здійснені нарахування.
Міністерство фінансів України повідомляє, що відповідно до постанови КМУ від 19 червня 2019 року № 537 (далі — Постанова № 537) розпочинається утворення територіальних органів Державної податкової служби (далі — ДПС). Це буде здійснено через реорганізацію деяких органів ДФС шляхом їх приєднання до відповідних органів ДПС.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 520 Держказначейслужба України забезпечила відкриття за балансовим рахунком 3717 для управлінь та відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, регіональних та базових центрів зайнятості (далі — фонди):
ДФСУ станом на 1 липня 2019 року оприлюднила:
Держстат повідомляє, що споживчі ціни в червні 2019 року порівняно із травнем 2019 року знизилися на 0,5%, з початку року зросли на 3,6%.
Із 1 липня 2019 року відбулось чергове підвищення розмірів прожиткових мінімумів, а ось величина мінімальної заробітної плати (далі — МЗП) залишиться незмінною. Для підприємців ці зміни дуже важливі, оскільки від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (далі — ПМПО) і МЗП залежить низка податкових показників.
Редакція продовжує цикл публікацій, у яких наведено роз’яснення фіскалів щодо застосування спрощеної системи (початок див. у № 10, 11, 12 газети за 2019 рік). У попередньому номері ми розпочали, а зараз продовжимо розглядати консультації із «ЗІР» в підкатегорії 107.04 (порядок визначення доходу та його склад).
Розрахунок сум індексації проводиться за кожним працівником окремо.
У платників завжди багато запитань щодо правильності та законності проведення документальних позапланових перевірок.