Содержание

НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Про зміну обов’язкових реквізитів в акцизній накладній
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що з 1 липня 2019 року в акцизній накладній оновлені обов’язкові реквізити. Це відбулось у зв’язку із прийняттям Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII, яким внесено зміни до абзацу 5 п. 231.1 Податкового кодексу України.

Нюанси заповнення єдинником Книги обліку при поверненні коштів покупцю

Головне управління ДФС у Тернопільській області пояснило порядок відображення у Книзі обліку операцій, пов’язаних з поверненням ФОП-єдинником передоплати покупцю при розірванні договору. Систематизуємо інформацію у нижченаведеній таблиці.


Граничний строк сплати ПДФО та військового збору за «громадянськими» правилами

ФОП на спрощеній системі (як громадяни — платники ПДФО та військового збору) та фізособи-непідприємці зобов’язані подавати (до 1 травня року, наступного за звітним) податкові декларації про майновий стан і доходи відносно своїх «цивільних» доходів, які підлягають обов’язковому самостійному декларуванню.


Готівковий обіг: за що тепер більше не штрафуватимуть

Нарешті скасовано Указ Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12 червня 1995 року № 436/95.


Що треба знати ФОП про страховий стаж
Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області зазначає, що наявність недоїмки зі сплати ЄСВ не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі, і приватний підприємець ризикує залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат.

Сплата мінімального ЄСВ гарантує зарахування повного місяця страхового стажу

Працівник за основним місцем (не є інвалідом) відпрацював 20 днів, а сплата ЄСВ відбулась у розмірі не менше мінімального розміру ЄСВ.

Виникає запитання: яка кількість днів зараховується до страхового стажу цього працівника?

Фонд соціального страхування України вказує, що немає значення, скільки застрахована особа відпрацювала. Якщо за цю особу було сплачено ЄСВ у розмірі, не меншому, ніж мінімальний страховий внесок, то страховий стаж зараховується як повний календарний місяць.


Працівнику нарахували відпускні за поточний і майбутній періоди: порядок обчислення ЄСВ

ГУ ДФС у Волинській області повідомляє, що нарахування ЄСВ працівнику, якому розраховуються відпускні за поточний і майбутній періоди, здійснюється за кожен період окремо. При цьому ЄСВ сплачується з усієї суми нарахованих відпускних у місяці, в якому були здійс­нені нарахування.


Уряд дав старт утворенню територіальних органів податкової служби

Міністерство фінансів України повідомляє, що відповідно до постанови КМУ від 19 червня 2019 року № 537 (далі — Постанова № 537) розпочинається утворення територіальних органів Державної податкової служби (далі — ДПС). Це буде здійснено через реорганізацію деяких органів ДФС шляхом їх приєднання до відповідних органів ДПС.


17 нових наборів даних на веб-порталі ДФСУ
Сервіс «Відкриті дані» на веб-порталі ДФСУ розпочав працювати з 1 травня 2017 року. Зараз там опубліковано 97 наборів даних. Кожний із цих наборів має свою планову періодичність оновлення: щодня, щомісяця, щокварталу, кожного півріччя, щороку тощо. При цьому нещодавно згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 409 (далі — Постанова № 409) додатково з’явились 17 наборів даних. Вони вже оприлюднені в повному обсязі та оновлюються на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (https://data.gov.ua) та на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФСУ (див. банер «Відкриті дані») (http://sfs.gov.ua/datasets.php?q=). 

З 8 липня 2019 року змінились реквізити рахунків Фондів соцстрахування та центрів зайнятості

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 520 Держказначейслужба України забезпечила відкриття за балансовим рахунком 3717 для управлінь та відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, регіональних та базових центрів зайнятості (далі — фонди):

  • для зарахування коштів фондів — код банку 899998;
  • для проведення витрат — код банку 820172.

Оприлюднено нові довідники податкових пільг

ДФСУ станом на 1 липня 2019 року оприлюднила:

  • Довідник податкових пільг № 93/1, що є втратами доходів бюджету; 
  • Довідник інших податкових пільг № 93/2. 

Індекс інфляції за червень 2019 року

Держстат повідомляє, що споживчі ціни в червні 2019 року порівняно із травнем 2019 року знизилися на 0,5%, з початку року зросли на 3,6%.НАЛОГОВЫЙ КАЛЕНДАРЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Податковий календар приватних підприємців на серпень 2019 року
У календарі (див. ТУТ) наведено найпоширеніші для приватних підприємців граничні строки подання звітності та сплати податків (зборів). Для уникнення проблем з контролюючими органами рекомендуємо не відкладати виконання своїх податкових обов’язків на останній день.


ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Підприємець тимчасово припинив діяльність: розрахунок податків
Проаналізуємо, які податкові наслідки чекають на ФОП у разі тимчасового припинення господарської діяльності. Розглянемо 3 ситуації, у яких розрахуємо податки за період замороження діяльності (тобто коли у приватного підприємця відсутні доходи і він не має найманих працівників).

Які наслідки липневого збільшення прожиткового мінімуму

Із 1 липня 2019 року відбулось чергове підвищення розмірів прожиткових мінімумів, а ось величина мінімальної заробітної плати (далі — МЗП) залишиться незмінною. Для підприємців ці зміни дуже важливі, оскільки від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (далі — ПМПО) і МЗП залежить низка податкових показників. ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Спрощена система оподаткування очима фіскалів (порядок визначення доходу)

Редакція продовжує цикл публікацій, у яких наведено роз’яснення фіскалів щодо застосування спрощеної системи (початок див. у № 10, 11, 12 газети за 2019 рік). У попередньому номері ми розпочали, а зараз продовжимо розглядати консультації із «ЗІР» в підкатегорії 107.04 (порядок визначення доходу та його склад).ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Індексація зарплати за липень 2019 року

Розрахунок сум індексації проводиться за кожним працівником окремо.


Мінфін пропонує підняти РРО-­штрафи для бізнесу, щоб поділитися ними з покупцями
8 липня 2019 року на офіційному сайті Міністерства фінансів оприлюднили зареєстрований масштабний законопроект. Він кардинально змінює філософію контролю держорганів за виконанням касових правил, переносячи частину ревізорних функцій на простих покупців.

Працівник порушив трудову дисципліну: як роботодавець може його покарати
Запитання: Чи має право приватний підприємець притягти свого працівника до відпові­дальності за порушення норм трудового законодавства?

Як ФОП убезпечити майно від кредиторів за допомогою шлюбного договору
У публікації проаналізовано, як шлюб сприяє збереженню майна від зазіхань кредиторів.

Поза планом: чотири гарячі запитання про перевірки

У платників завжди багато запитань щодо правильності та законності проведення документальних позапланових перевірок.