Відповідно до пп. «б» пп. 4 п. 291.4 Податкового кодексу України (далі — ПК) до платників єдиного податку четвертої групи належать підприємці, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства (зареєстрованого відповідно до Закону України «Про фермерське господарство» від 19 червня 2003 року № 973-IV), за умови виконання сукупності таких вимог:
Головне управління ДФС у Запорізькій області пояснює, що загальносистемники зобов’язані сплачувати ЄСВ «за себе», нарахований за календарний рік на підставі даних річного Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (форма № Д5) (далі — Звіт № Д5), до 10 лютого наступного року.
Підприємець подає річний Звіт № Д5 «за себе» до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Ситуація: фіскальний орган анулював реєстрацію платника єдиного податку (тобто примусово перевів його на загальну систему оподаткування). Однак платник оскаржив (в адміністративному або судовому порядку) це рішення контролюючого органу.
Виникає запитання: за якими правилами будуть оподатковуватися доходи підприємця за час оскарження, якщо платник виграє спір?
Головне управління ДФС у Запорізькій області пояснило, що для роботодавців не діє пільгова ставка для нарахування ЄСВ на заробітну плату пенсіонерів, які є найманими працівниками. До зазначених виплат застосовується ставка 22%.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника, та даних системи електронного адміністрування ПДВ (даних рахунків платників у системі електронного адміністрування ПДВ, Єдиного реєстру податкових накладних, митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального.
Відповідно до ст. 139 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) одним із головних обов’язків працівника, зокрема, є додержання трудової і технологічної дисципліни.
Роботодавець може розірвати трудовий договір у разі прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня)працівника без поважних причин (ст. 40 КЗпП). При цьому Управління Держпраці в Кіровоградській області роз’яснило, що чинним законодавством не передбачено застосування фінансових санкцій до працівника за запізнення на роботу.
Згідно із розпорядженням КМУ від 10 січня 2019 року № 7-р (далі — Розпорядження № 7-р) роботодавцям (за винятком органів Пенсійного фонду України, Укрпошти, Держказначейслужби та банківських установ) рекомендовано перенести у 2019 році робочі дні з:
Головне управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що для реєстрації/перереєстрації реєстратора розрахункових операцій, крім заяви (форма № 1-РРО), суб’єкт господарювання повинен подати ще 4 документи:
Верховна Рада України 20 грудня 2018 року прийняла законопроект «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» від 4 грудня 2018 року № 9355-5 (далі — Закон про мораторій),згідно з яким мораторій на відчуження сільськогосподарських земель продовжено до 2020 року.
Однак депутати від Блоку Петра Порошенка внесли до парламенту дві постанови про скасування результатів голосування за Закон про мораторій. Це заблокувало продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Адже згідно з регламентом Верховної Ради спікер і президент не можуть підписати Закон про мораторій до того, як парламент розгляне ці постанови.
І ось у січні 2019 року парламент не підтримав постанови про скасування результатів голосування за Закон про мораторій. Отже, Закон про мораторій розблоковано — 18 січня 2019 року спікер підписав цей Закон.
Національний банк України затвердив і оприлюднив усі нормативно-правові акти, які є основою для нової системи валютного регулювання, передбаченої Законом України «Про валюту і валютні операції» від 21 червня 2018 року № 2473-VIII.
Нова система складається з 8 основних постанов Правління НБУ, які замінили попередню базу з 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання.
Запитання: Як визначається податкова адреса підприємця при заповненні податкової звітності?
Як відомо, у ФОП-єдинників першої–третьої групи одна форма звітності — Податкова декларація платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця (далі — Декларація єдинника). Її затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578.
Платники третьої групи подають Декларацію єдинника протягом 40 днів після закінчення календарного кварталу. Також квартальний строк подання звітності буде й у першо- та другогрупників при переході у старшу групу або на загальну систему оподаткування.
У публікації розкрито такі нюанси: