Содержание

НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Повідомлення за формою № 20-ОПП: що треба знати

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що платники підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).


З 1 січня змінюються реквізити бюджетних рахунків

Прес-служба Державної податкової служби України повідомляє, що з 1 січня 2020 року змінюються реквізити бюджетних рахунків.


Планується спрощення податкового обліку для ФОП: депутати підтримали законопроект

Прес-служба ДПС України повідомила, що Верховною Радою прийнято за основу Законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців» від 4 грудня 2019 року № 2524.


Нові порядки сплати митних платежів та їх повернення

Починаючи з 9 грудня митні авансові платежі необхідно перераховувати тільки на депозитний рахунок 3734, відкритий у Державній казначейській службі України на ім’я Державної митної служби України.


Фіскали розробили проект нового порядку блокування податкових накладних

Шостий апеляційний адміністративний суд м. Києва визнав неправомірним блокування податкових накладних / розрахунків коригування відповідно до постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 117 (далі — Постанова № 117). Розгляд цієї справи пов­ністю зможе завершити тільки Верховний Суд (за умови, що ДПСУ і Мінфін подадуть касаційну скаргу). Постанова суду апеляційної інстанції наб­рала законної сили з дня її прийняття — з 10 грудня 2019 року (ч. 1 ст. 325 Кодексу адміністративного судочинства України).

Напередодні скасування судом Постанови № 117 ДПСУ доопрацювала проекти нових порядків, які її замінять. 9 грудня Державна регуляторна служба України погодила ці проекти.


«Заморожування» рахунків виконавчою службою не звільняє платників від сплати податків
ГУ ДПС у Волинській області звертає увагу, що платник зобов’язаний сплатити податки, незважаючи на блокування банківських рахунків виконавчою службою.

Податківці запустили новий сервіс: повернення помилково сплачених податків за допомогою Електронного кабінету

Відтепер платники податків можуть управляти власними переплатами не виходячи з офісу або дому. Все, що необхідно — комп’ютер, доступ до мережі інтернет та кваліфікований електронний підпис. ДПС запустила новий електронний сервіс, скориставшись яким платник податків може подати заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у формі електронного документа.


Президент ініціює зміни до держбюджету: кредити для малого бізнесу
Президент запропонував Верховній Раді створити Фонд розвитку підприємництва і направити до нього 2 млрд грн. 12 грудня відповідний законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» відносно Фонду розвитку підприємництва» № 2589 надійшов до парламенту, зазначений президентом як невідкладний.

Прийнято Закон щодо роздержавлення спиртової галузі

Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва та обігу спирту етилового» № 318-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 3 грудня 2019 року (далі — Закон № 318). Документ скасовує державну монополію на виробництво спирту в Україні з 2020 року.


Видача ліцензій для фармринку: у тестовому режимі запрацював онлайн-сервіс Держлікслужби

12 грудня 2019 року в тестовому режимі запрацював онлайн-сервіс Держлікслужби з отримання дозвільних документів, а саме — щодо ліцензування діяльності з виробництва та імпорту лікарських засобів, а також роздрібної та оптової торгівлі. Одна серед найбільш затребуваних функцій Держлікслужби стала доступною для тестування представниками бізнесу: промисловими виробниками, аптечними закладами, імпортерами та дистриб’юторами.


Змінились штрафи за торгівлю алкоголем та тютюновими виробами без ліцензії

ГУ ДПС у м. Києві інформує, що з 18 грудня 2019 року набувають чинності норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» від 2 жовтня 2019 року № 139-IX, якими, зокрема, внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП) стосовно порядку та підстав притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, пов’язані з господарською діяльністю без ліцензій, торгівлею алкоголем та тютюновими виробами з підробленими акцизними марками та без них.


Суб’єкт господарювання змінив РРО: що з ліцензією на продаж алкоголю?
Для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями щодо РРО чи КОРО платнику необхідно подати заяву довільної форми.

Фіскальні чеки буде доповнено новими реквізитами

З 19 квітня 2020 року до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР внесуть визначення «електронний розрахунковий документ», а це означає, що він отримає рівноцінні права із своїм паперовим аналогом.

Мінфін напрацював зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом від 21 січня 2016 року № 13.


Нові можливості Електронного кабінету в зв’язку із запровадженням програмних РРО

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» від 20 вересня 2019 року № 129-IX до Податкового кодексу України  (далі — ПК) додано новий пп. 14.1.278, яким встановлено, що його користувачам — покупцям  товарів/робіт/послуг через Електронний кабінет забезпечується можливість:

  • контролю достовірності розрахункових документів, які зберігатимуться у системі обліку документів РРО;
  • заповнення та подання скарг покупця щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій якщо вартість товарів (робіт, послуг), які є предметом скарги, на день їх отримання покупцем (споживачем) перевищує 850 грн.;
  • отримання інформації про стан розгляду скарги покупця (споживача), про застосовані штрафні санкції за наслідками розгляду скарги або про причини їх незастосування податковим органом, про зарахування сум штрафних санкцій до бюджету, про стан виконання висновку про компенсацію частини суми штрафних санкцій за скаргою покупця (споживача) в обсягах та порядку, встановлених законодавством.

Законопроект про зменшення «трудових» штрафів

Народні депутати прийняли в цілому проект закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України) № 1233 (далі — Законопроект № 1233). Законопроект № 1233 передбачає зменшення розміру штрафних санкцій за порушення вимог трудового законодавства.


Зміни до КЗпП: законопроект
У Верховній Раді зареєстрований проект Закону № 2584 (далі — Законопроект № 2584), в якому Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП) доповнений новими підставами для звільнення працівників.


ДЛЯ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ НА ОБЩЕЙ СИСТЕМЕ
Правила заповнення та подання річного ЄСВ-звіту загальносистемником
Фізичні особи — підприємці (у тому числі ті, що перебувають на загальній системі оподаткування), повинні подавати до податкових органів річний Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (форма № Д5) «за себе».


ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
ЄСВ-­звіт у єдинника за 2019 рік: основні нюанси

Подати до податкової річний Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (форма № Д5 (річна)) (далі — Звіт № Д5) «за себе» — обов’язок усіх приватних підприємців. Його форму наведено в додатку 5 до Порядку фор­мування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну України від 14 квітня 2015 року № 435.

Єдинник повинен подати Звіт № Д5 «за себе», незалежно від того:

  • чи була в нього діяльність у звітному році;
  • чи є наймані працівники;
  • чи змінювалася протягом року система оподаткування.


ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Порушення законодавства про захист прав споживачів: фінансова відповідальність

У публікації наведемо фінансові санкції, передбачені за порушення продавцями норм Закону України «Про захист прав споживачів» від 12 травня 1991 року № 1023-XII (далі — Закон № 1023).


Головне про програмний РРО
ГУ ДПС у Черкаській області продовжує роз’яснювальну роботу щодо нових правил застосування РРО у 2020 році.

Податковий борг: запитання-­відповіді
Фізична особа — громадянин, не заре­єстрована суб’єктом господарювання, в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету має доступ до своїх особових рахунків із сплати податків.