Содержание

НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Нові ЄСВ-рахунки запрацюють з 02.05.2019 р.

Державна казначейська служба України звертає увагу платників ЄСВ, що з 2 травня 2019 року функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату Держказначейства (код банку — 899998).


Щодо граничного строку сплати акцизного податку за березень

У податковому календарі приватних підприємців на квітень 2019 року (див. № 5 газети за 2019 рік) було вказано, що граничний строк сплати акцизного податку (у тому числі при роздрібних продажах) за березень 2019 року — 2 травня 2019 року. Це пояснювалось тим, що згідно з роз’ясненнями ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 135.04), якщо останній день строку подання податкової декларації перенесено на перший робочий день після вихідного або святкового дня, то десятиденний строк для сплати податку/збору (крім ПДВ) слід рахувати від фактичної дати граничного строку для подання звіту за відповідний період. Виходячи із цього останній строк подання декларації акцизного податку за березень 2019 року — 22.04.2019 р., тому останній строк сплати — 02.05.2019 р. Між тим 28 березня 2019 року фіскали скасували вищезазначене «ЗІР»-роз’яснення.


Як через Електронний кабінет подати декларацію разом з копіями документів
 ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє: платники, які подають податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку, мають можливість надіслати разом з ними копії таких документів як Додаток довільного формату, якщо це передбачено для подання з відповідною податковою декларацією (розрахунком) згідно з Реєстром форм електронних документів.

ФОП має підрозділи, які розташовані в різних регіонах України: куди сплачувати ПДФО
ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 103.07) пояснила: ФОП — податковий агент сплачує (перераховує) ПДФО до відповідного бюджету — за місцем реєстрації у контролюючих органах (незалежно від того, що підприємець має кілька підрозділів, розташованих в різних регіонах України). Ця норма закріп­лена у пп. «а» пп. 168.4.5 Податкового кодексу України.

За якими правилами ФОП сплачує податок на нерухоме майно

Цивільним кодексом України визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.


Коли платнику загрожує податкова застава

Майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.


Чи можна отримати ідентифікаційний номер online

З 1 березня 2019 року ДФС запроваджує в тестовому режимі новий електронний сервіс. За його допомогою фізична особа, безпосередньо не звертаючись до фіскальних органів, через меню «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету може:

— створити та направити до ДФС:

  • Облікову картку фізичної особи — платника податків (F1314601), яка є заявою для реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків;
  • Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (F1314701);
  • копії документів, необхідних для реєстрації/внесення змін до Державного реєстру (F1360102);

— обрати контролюючий орган, до якого особа може звернутись для отримання документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків.


Що робити єдиннику, якщо обраний КВЕД містить як дозволені, так і заборонені види діяльності
ГУ ДФС у Львівській області в індивідуальній податковій консультації від 13 березня 2019 року № 1023/ІПК/13.1-12 вказала: якщо код виду діяльності за КВЕД ДК 009:2010 передбачає кілька видів господарської діяльності, в тому числі ті, які не дають права бути платником єдиного податку, то підприємець у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає перелік видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону.

За яких умов єдинники можуть вибрати квартальний ПДВ-період
ГУ ДФС у Запорізькій області роз’яснює: платники ПДВ, які сплачують єдиний податок, можуть вибрати квартальний податковий період для подання звітності з ПДВ (п. 202.2 Податкового кодексу України).

Чи може ФОП здійснювати ту діяльність, на яку місцева рада не встановила ставки єдиного податку

Це питання стосується ФОП-єдинників на 1 і 2 групі єдиного податку, для яких ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад. Розмір ставки залежить від виду господарської діяльності та встановлюється  з розрахунку на календарний місяць (п. 293.2 Податкового кодексу України, далі — ПК):

  • для першої групи — у межах до 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня податкового року;
  • для другої групи — у межах до 20% від мінімальної заробітної плати станом на 1 січня податкового року.

Особа з інвалідністю працює у ФОП: правила обчислення ЄСВ

У стандартних випадках, якщо місячна база нарахування ЄСВ у «звичайних» працівників за основ­ним місцем роботи не перевищує розміру мінімальної заробітної плати (далі — МЗП), загальна сума ЄСВ повинна розраховуватися як добуток розміру МЗП та базової ставки ЄСВ (22%).


Чи може бабуся піти у декретну відпустку, якщо мати дитини — ФОП

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана пов­ністю або частинами не тільки жінкою-матір’ю, а також й батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів (ч. 3 ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР, далі — Закон № 504).

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або вищезазначених осіб повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця.НАЛОГОВЫЙ КАЛЕНДАРЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Податковий календар приватних підприємців на травень 2019 року
У календарі (див. ТУТ) наведено найпоширеніші для приватних підприємців граничні строки подання звітності та сплати податків (зборів). Для уникнення проблем з контролюючими органами рекомендуємо не відкладати виконання своїх податкових обов’язків на останній день.


ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Алгоритм отримання соцдопомоги ФОП (продовження)
У № 5 газети за 2019 рік редакція писала про етапи, які повинен пройти ФОП для отримання соцдопомоги. У цьому номері розглянемо числовий приклад розрахунку соцдопомоги та оформлення відповідних документів. У наступній публікації проаналізуємо механізм оподаткування соцдопомог.

Що треба знати про ЄСВ
Наведемо 20 основних тез про справляння ЄСВ.


ДЛЯ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ НА ОБЩЕЙ СИСТЕМЕ
Облік доходів загальносистемника

Головними податками для загальносистемника є ПДФО, військовий збір, ЄСВ. Їх об’єктом оподаткування є чистий дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю (п. 177.2 Податкового кодексу України, далі — ПК).ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Типові порушення єдинників та їх наслідки

Помилки бувають двох видів:

  • специфічні (вони притаманні виключно платникам єдиного податку); 
  • загальні (їх припускаються усі платники, незалежно від системи оподаткування). 
Розглянемо найтиповіші порушення у ФОП-єдинників.


ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Індексація зарплати за квітень 2019 року

Розрахунок сум індексації проводиться за кожним працівником окремо.