Содержание

НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Новий порядок надсилання податкових декларацій поштою

Як відомо, платники мають право подавати податкові декларації одним із таких способів (якщо інше не передбачено Податковим кодексом України):

  • особисто платником або уповноваженою на це особою;
  • надсилати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • за допомогою засобів електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Закону Украї­ни «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22 травня 2003 року № 851-IV та Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 5 жовтня 2017 року № 2155-VIII.

Як розрахувати туристичний збір у разі погодинного розміщення

Базою справляння туристичного збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у відповідних місцях проживання (ночівлі) (пп. 268.4.1 Податкового кодексу України, далі — ПК).


Про заокруглення суми турзбору

В індивідуальній податковій консультації від 22 травня 2019 року № 2315/6/99-99-12-01-01-15/ІПК ДФСУ зробила 3 висновки щодо округлення туристичного збору.


Нові правила проведення «інвалідних» перевірок

Уряд своєю постановою від 5 червня 2019 року № 466 виклав у новій редакції Порядок проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70.

У оновленому порядку передбачено, що відтепер предметом проведення перевірки є:

  • реєстрація суб’єктів господарювання у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів (далі — Фонд СЗІ);
  • подання суб’єктами господарювання до відділень Фонду СЗІ звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • виконання суб’єктами господарювання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Недопуск податківців до перевірки: які наслідки

Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїз­них та фактичних перевірок передбачені ст. 81 Податкового кодексу України (да­лі — ПК).

Непред’явлення або ненадіслання платнику переліку відповідних документів (зокрема, направлення на проведення такої перевірки; копії наказу про проведення перевірки; службових посвідчень осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки) або пред’явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням діючих вимог (вказаних у п. 81.1 ПК) — підстава для недопущення фіскалів до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.


Фіскали розробили рекомендовані форми «паливно-ліцензійних» заяв

Державною фіскальною службою України для суб’єктів господарювання, які з 1 липня поточного року мають отримати ліцензії на виробництво, зберігання, оптовий та роздрібний продаж пального, розроблено відповідні форми заяв.


РРО-онлайн-сервіси: шпаргалка для підприємців

Державною фіскальною службою України здійснено комплекс заходів, спрямованих на:

  • автоматизацію процесів, пов’язаних із РРО;
  • побудову комунікації між виробниками РРО, центрами сервісного обслуговування (далі — ЦСО), користувачами РРО та ДФС, в основу якої покладено електронний документообмін.

Витяг про нормативну грошову оцінку землі — відтепер і в електронній формі

Офіс великих платників податків ДФС повідомляє, що Кабінет Міністрів України постановою від 5 червня 2019 року № 477 вніс низку змін щодо нормативно-правових документів у сфері земельних відносин. Зокрема, врегульовано можливість отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в електронному вигляді.ОТЧЁТНОСТЬ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Нові вимоги для подання податкової звітності в електронній формі
Підприємцям розсилають повідомлення про необхідність купити захищені носії для їх елект­ронно-цифрових підписів.


ВСЁ ДЛЯ ПЛАТЕЛЬЩИКОВ ЕДИНОГО НАЛОГА
Спрощена система оподаткування очима фіскалів («єдиноподаткові» обмеження і порядок визначення доходу єдинника)

Редакція продовжує цикл матеріалів, у яких наведено роз’яснення фіскалів щодо застосування спрощеної системи (початок див. у № 10, № 11 газети за 2019 рік).

У попередньому номері ми завершили розгляд «ЗІР»-консультацій із підкатегорії 107.01 (умови та порядок переходу на спрощену систему оподаткування), тому зараз перейдемо до розгляду публікацій із підкатегорій 107.03 (обмеження щодо застосування спрощеної системи оподаткування) і 107.04 (порядок визначення доходу та його склад).


Податкові нюанси відпусток у єдинників

Фізична особа — підприємець не є найманим працівником, а тому на нього не поширюються положення трудового законодавства (зокрема, Кодексу законів про працю України, Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР тощо). Це означає, що підприємець не має права на щорічні відпустки. Однак підприємець теж повинен відпочивати, тому в Податковому кодексі України (далі — ПК) передбачена ця можливість для єдинників.

Давайте розглянемо, які податкові пільги існують для ФОП-єдинників на період відпочинку і як вони діють.ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Як повернути борг від контрагента: головні правила

В публікації розглянемо, як уникати ситуацій, коли контрагент ухиляється від виконання своїх обов’язків.


Типові порушення в оформленні листків непрацездатності

Одним з основних завдань Фонду соціального страхування є здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків  непрацездатності застрахованим особам (ст. 9 Закону України «Про загальнообов’яз­кове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV, далі — Закон № 1105).

Підставою для призначення матеріального забезпечення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).


Вимоги до запиту податківців: позиція суду

31 травня 2019 року Верховний Суд Украї­ни у межах справи № 813/1041/18, адмініст­ративне провадження № К/9901/4795/19 (далі — Справа № 813) зазначив, що запит фіскального органу повинен містити конкретні обставини та факти податкового правопорушення.