Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 01arrow Платник програв фіскалам суд: коли треба сплатити суми податків, що оскаржувалисяНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Платник програв фіскалам суд: коли треба сплатити суми податків, що оскаржувалися

ГУ ДФС у Львівській області надало відповідь на таке запитання: протягом якого терміну необхідно сплатити оскаржені в судовому порядку, донараховані згідно з актом перевірки, суми?

Згідно з п. 57.3 Податкового кодексу України (далі — ПК) у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом (за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1–54.3.6 ПК) платник зо­бов’яза­ний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення (крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу).

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов’язання платник зобов’язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (абз. 4 п. 56.18 ПК).

Статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийнятті постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Таким чином, платник податків зобов’язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції (за їх наявності) протягом 10 календарних днів, наступних за днем набрання судовим рішенням законної сили.