Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 01arrow Отримання або знищення печатки: чи повинні про це знати фіскали



ПРАВОВАЯ ШКОЛА ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Отримання або знищення печатки: чи повинні про це знати фіскали

Запитання: Чи повинен платник повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки?

Відповідь: Законом України від 15 квітня 2014 року № 1206-VII (набрав чинності 30 жовтня 2014 року) внесено зміни до низки кодексів та законів України, які спрямовані, зокрема, на перехід до добровільності використання печаток суб’єктами господарювання приватного права.

Особливості статусу громадянина як підприємця визначені у ст. 128 Господарського кодексу України, яка не містить вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання.

Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов’язку платника повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки.

Разом з цим, узагальнюючи норми Податкового кодексу України (в тому числі п. 48.3), форми документів, які подаються до контролюючого органу (заяви, повідомлення, податкові декларації тощо), передбачають засвідчення їх підписом фізичної особи — підприємця або посадових осіб — юридичної особи та печаткою за її наявності.

ЯРОСЛАВ КАРПИН, начальник юридичного управління ГУ ДФС у Львівській області




 
 

Rambler's Top100