Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 05arrow Місцева рада не переглянула ставки на 2019 рік: як розраховувати туристичний збірНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Місцева рада не переглянула ставки на 2019 рік: як розраховувати туристичний збір

З 1 січня 2019 року набув чинності Закон України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII, яким, зокрема, внесено зміни щодо порядку розрахунку туристичного збору.

Обов’язок з прийняття рішень про встановлення місцевих податків/зборів відповідно до п. 12.3 Податкового кодексу України (далі — ПК) покладено на сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад (далі — місцеві ради).

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 123.02) зазначила: для забезпечення умов справляння туристичного збору у 2019 році місцеві ради повинні не тільки затвердити ставки збору, а й запровадити (або не запровадити) авансові внески, визначити та оприлюднити перелік податкових агентів.

Рішення органів місцевого самоврядування, які прийняті до 1 січня 2019 року, не відповідають нормам ПК за основними елементами туристичного збору.

Якщо місцева рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків/зборів, то до прийняття рішення вони справляються виходячи з норм ПК із застосуванням їх мінімальних ставок (пп. 12.3.5 ПК).