Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 05arrow Скільки зберігати документи після держреєстрації припинення підприємницької діяльності



НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Скільки зберігати документи після держреєстрації припинення підприємницької діяльності

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 135.01) пояснила, які терміни передбачені для зберігання документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків/зборів ФОП у випадку проведення процедури державної реєстрації припинення діяльності (в тому числі коли перевірка контролюючим органом не проводилась більше 1095 днів)?

Платники зобов’язані:

  • для цілей оподаткування вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків/зборів (п. 44.1 Податкового кодексу України, далі — ПК);
  • забезпечити зберігання документів, вказаних у п. 44.1 ПК (див. вище), а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на конт­ролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання — з передбаченого ПК граничного терміну подання такої звітності (п. 44.3 ПК).

На підставі вищевказаного ДФСУ пояснює: у випадку проведення процедури держреєстрації припинення діяльності фізособи-підприємця документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків/зборів, повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності.

У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів платник зобов’язаний (п. 44.5 ПК):

  • у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку (в порядку, встановленому ПК для подання податкової звітності);
  • відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів після подання повідом­лення до контролюючого органу.



 
 

Rambler's Top100