Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 06arrow Головні правила виплати зарплати (продовження)ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Головні правила виплати зарплати (продовження)

У попередніх номерах розглянуто порядок обчислення та виплати авансів, у цьому перейдемо до порядку розрахунку місячної суми зарплати, а також порядку оподаткування зарплати (за першу та другу половину місяця).

Особливості розрахунку зарплати за місяць
Чинне законодавство вимагає, щоб роботодавець виплачував зарплату не менше, ніж 2 рази за місяць (а можна і більше). Тому для виконання своїх мінімальних обов’язків підприємець повинен нараховувати суму авансу та зарплати за другу половину місяця.

При нарахуванні авансу головна вимога — його сума має бути не менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. Тобто в розрахунку авансу бере участь «гола» тарифна ставка (посадовий оклад) (детальніше про це див. у № 5 газети за 2019 рік).

Увага! Мінімальний посадовий оклад/тарифна ставка (без доплат та надбавок) в 2019 році мають бути у розмірі, не меншому за 1921 грн. (розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2019 року) (ст. 96 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП). А розмір МЗП у 2019 році — 4173 грн.