Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 06arrow 27,3% перевірених Фондом листків непрацездатності видані з порушеннямиНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
27,3% перевірених Фондом листків непрацездатності видані з порушеннями

Фонд соціального страхування України повідомив, що упродовж 2018 року було здійснено перевірки 207495 листків непрацездатності. У тому числі під час перевірок страхувальників (роботодавців) проаналізовано 31481 лікарняний листок, з яких 27,3% видані з порушенням Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 3 листопада 2004 року № 532/274/136-ос/1406.

Аудит здійснюється з метою забезпечення цільового використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування та упередження неправомірних виплат. Водночас, проведення перевірок здійснюється за наявності вагомих підстав і законних приводів.

Нагадаємо: рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення прий­має комісія (уповноважений) із соціального страхування на підставі листка непрацездатності застрахованої особи. Серед іншого, до повноважень комісії (уповноваженого) належить розгляд підстав і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності задля уникнення зловживань; ведення обліку осіб, які часто та довго хворіють; перевірки дотримання застрахованими особами режиму, визначеного лікарем на період тимчасової непрацездатності тощо.