Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 09arrow Правила розрахунку «відпускного коефіцієнта»ДЛЯ ВСЕХ ЧАСТНЫХ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ
Правила розрахунку «відпускного коефіцієнта»

При розрахунку відпускних роботодавцю необхідно коригувати середню заробітну плату на кое­фіцієнт підвищення тариф­них ставок / посадових окладів (далі — Кое­фіцієнт). За допомогою Коефіцієнта суми відпускних дотягуються до рівня сьогоднішньої зарплати. Розглянемо основні нюанси, пов’язані з обчисленням та застосуванням Коефіцієнта.

Чи повинен ФОП-роботодавець застосовувати Коефіцієнт

У Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженому постановою КМУ від 8 лютого 1995 року № 100 (далі — Порядок № 100), чітко вказано, що вимога застосовувати Коефіцієнт поширюється на «підприємства, установи, організації», тому цілком логічно вважати, що ця норма не стосується ФОП-роботодавців. На жаль, Міністерство соціальної політики України у листі від 27 жовтня 2016 року № 1491/13/8416 вказує, що коригувати середню зарплату треба усім роботодавцям (у тому числі підприємцям).

Більш того, Мінсоцполітики наголошує, що непроведення коригування середньої заробітної плати є порушенням законодавства про працю, за яке ФОП-роботодавця притягають до фінансової та адміністративної від­повідальності.

Далі у публікації розглянуто:

  • коли роботодавець має використовувати Коефіцієнт;
  • у яких випадках не застосовують Коефіцієнт;
  • лазівка, яка дозволяє зменшити Коефіцієнт;
  • механізм обчислення Коефіцієнта;
  • до якої суми треба застосовувати Коефіцієнт;
  • числовий приклад розрахунку Коефіцієнта.