Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 09arrow ФОП змінює систему оподаткування: чи можна використовувати свою стару «єдиноподаткову» Книгу облікуНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
ФОП змінює систему оподаткування: чи можна використовувати свою стару «єдиноподаткову» Книгу обліку

Як відомо, підприємець може змінювати систему оподаткування. Для кожної з них передбачена своя специфічна форма Книги обліку. Виходячи із цього, Головне управління ДФС у Тернопільській області пояснило, що не потрібно реєструвати нову Книгу обліку тим підприємцям, які змінюють систему оподаткування (у нашому випадку: із загальної на спрощену), та мають зареєстровану в контролюючому органі Книгу обліку (що зберігається у платника протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис, та яка не анульована та/або не закінчена).

Звернемо увагу, що у єдинників є дві форми Книги обліку:

  • Книга обліку доходів (для платників 1 і 2 групи, а також для третьогрупників — неплатників ПДВ);
  • Книга обліку доходів і витрат (для третьогрупників — платників ПДВ).
Окремо додамо, що для використання старої Книги обліку необхідно, щоб вона відповідала новому статусу підприємця. Наприклад, якщо підприємець переходить із загальної системи до 3 групи зі ставкою єдиного податку в розмірі 3% (платник ПДВ), то він не може використовувати стару Книгу обліку доходів, оскільки для нього потрібна Книга обліку доходів і витрат (затверджена наказом Мінфіну від 19 червня 2015 року № 579).