Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 09arrow Несплата роботодавцем ЄСВ створює «пенсійні проблеми» для працівникаНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Несплата роботодавцем ЄСВ створює «пенсійні проблеми» для працівника

Громадяни мають право на отримання пенсій та соціальних послуг, зокрема, за наявності необхідного страхового стажу. А стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

ГУ ДФС у Сумській області пояснює, що періоди, за які в реєстрі відсутні дані про сплату ЄСВ, не враховуються для нарахування пенсії, а наймані працівники — застраховані особи втрачають страховий стаж для призначення пенсії. Аналогічно в соціальному страхуванні — якщо в розрахунковому періоді для страхової допомоги відсутні сплачені за особу внески, вона не отримує належної компенсації втраченого заробітку у зв’язку зі страховим випадком. 

Нагадаємо: якщо роботодавець має заборгованість зі сплати внеску, сплачені ним поточні суми ЄСВ зараховуються в рахунок погашення боргу в порядку календарної черговості його виникнення. Відновлення прав працівника на отримання пенсії та соцвиплат у повному обсязі відбудеться після погашення роботодавцем заборгованості з ЄСВ.

Додатково фіскали звертають увагу роботодавців на право найманих працівників контролювати свій страховий стаж і сплачений єдиний внесок.