Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 09arrow Шпаргалка для онлайн-реєстрації касового апаратуНОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА
Шпаргалка для онлайн-реєстрації касового апарату

З 19 квітня 2019 року запрацювала нова процедура реєстрації РРО, яка здійснюється на підставі однієї заяви, без додатків. Як повідомляє Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби, це стало можливим за рахунок запровадження електронного обміну документами між учасниками відносин у сфері застосування РРО (виробник РРО, ЦСО, суб’єкт господарювання, ДФС) та взаємодії інформаційних ресурсів фіскальної служби, що прямо передбачено у наказі Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547.

Фіскали пояснили, що реєстраційна заява в електронній формі подається через приватну частину Електронного кабінету з використанням електронного цифрового підпису будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів (далі — АЦСК). Для цього в меню «Введення звітності» необхідно обрати потрібну форму заяви, заповнити її, підписати та надіслати. 

Відправлену заяву можна переглянути у вкладці «Вхідні/вихідні документи».

Підтвердженням подання заяви до ДФС є отримання першої квитанції в електронному вигляді, в якій зафіксовано дату та час подання заяви.

Інформація про результати розгляду заяви буде надіслана платнику в електронному вигляді у другій квитанції. 

Платник має можливість переглянути інформацію про Реєстри екземплярів РРО та Реєстри центрів сервісного обслуговування РРО в розділі «Реєстри» Електронного кабінету.

Податківці вказують, що, скориставшись новим РРО-сервісом, платник зекономить час на отриманні вищезазначеної адміністративної послуги (до декількох годин замість 2–5 днів, як було раніше).

Важливо: до початку реєстрації РРО слід надіслати (подати) до контролюючого органу повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП), у якому вказати інформацію про господарську одиницю, де буде застосовуватись РРО. Форму № 20-ОПП платник також може подати з використанням електронного цифрового підпису будь-якого АЦСК через приватну частину Електронного кабінету.