Главная arrow Архив газеты arrow 2019arrow 10arrow Як повернути помилково сплачений єдиний внесокГОРЯЧАЯ ТЕМА
Як повернути помилково сплачений єдиний внесок

Через зміну рахунків зі сплати ЄСВ у платників виникає питання щодо можливості повернення коштів, які були помилково сплачені на старі рахунки.

У разі помилкової сплати сум ЄСВ на невідповідний рахунок платники мають змогу повернути кошти. Повернення таких коштів здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16 січня 2016 року № 6 (далі — Порядок № 6). Кошти повертаються у порядку календарної черговості та на підставі заяви платника про таке повернення.

У випадку надмірної сплати сум ЄСВ на рахунок 3719 фіскальним органом здійснюється зарахування цих коштів у рахунок майбутніх платежів за тим самим рахунком, відповідно до встановленого розміру ЄСВ та у порядку календарної черговості виникнення зобов’язань платника з цього платежу.

Повернення коштів здійснюється у випадках (п. 5 Порядку № 6):

  • 1) надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний рахунок 3719;
  • 2) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;
  • 3) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;
  • 4) помилкової сплати податкових зобов’я­зань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України, на рахунок 3719.

Повернення коштів здійснюється на підставі відповідної заяви платника.

У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 п. 5 Порядку № 6, заява подається до ДФС, на рахунок якого сплачено кошти, за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку № 6.

У випадку, передбаченому пп. 3 п. 5 Порядку № 6, заява подається до фіскального органу за місцем обліку помилково сплачених коштів у довільній формі із зазначенням суми та напрямку повернення.

Державна фіскальна служба України